Wnętrza z cegłą

Cegła zyskuje coraz częściej na popularności. Można ją spotkać w wielu pomieszczeniach. W dodatku świetnie podkreśla charakter wykonania wnętrza. Wystrój ściany z cegły można zrobić szybko, w dodatku niedużym kosztem. Poza tym, jeśli remontujemy stare pomieszczenie, możemy użyć ściany wybudowanej z cegły.

wnętrze z cegłą

Jasne kolory z cegłą

Cegła sama w sobie może być świetnym dodatkiem do wystroju, jednak należy zachować pewne zasady, które pozwolą na zachowanie równowagi w pomieszczeniu. Jeśli decydujemy się na dodatek ze starej, czerwonej cegły wówczas warto zastosować ją w jasnych aranżacjach, o białych ścianach i dodatku ciepłego, naturalnego drewna. Ten styl świetnie podkreślą zielone rośliny, które nadadzą ożywienia całemu pomieszczeniu i jednocześnie podkreślą strukturę eko. Takie wykonanie może użyć w kuchni, gdzie zamiast kafelek pomiędzy meblami kuchennymi zastosujemy ceglaną ścianę. Poza tym dobrze współgrają z takim połączeniem szafki w kolorze szarym. Cegłę możemy zastosować w stylu skandynawskim, która również nada wdzięku całemu wnętrzu. Reasumując czerwona, naturalna cegła świetnie komponuje się z bielą, szarością, żywą zielenią oraz drewnem.

Styl industrialny z cegłą

Kolejny styl, który dobrze komponuje się z czerwoną cegłą, jest styl industrialny. Czerwona cegła wraz z drewnianymi meblami o wykończeniu loftowym, fabrycznym daje spektakularny efekt. Cała aranżacja daje nieco surowy, prosty, a jednocześnie niesamowity wdzięk, który mocno przyciąga uwagę. Jeśli decydujemy się na wykonanie pomieszczeń w stylu industrialnym z wykorzystaniem cegły warto wpleść do niego również loftowe wnęki z witrażem. Możemy je zastosowanie, np. oddzielając nasz gabinet od części salonowej. W dodatku warto zadbać o dobre oświetlenie, zwłaszcza w ciemniejszych pomieszczeniach.

Płytki cegłopodobne

Na rynku jest szeroka gama płytek cegłopodobnych, które dobrze imitują cegłę. Są one w różnych kolorach oraz wzorach. Często spotykanymi cegłopodobnymi płytkami w wystroju wnętrz są płytki w kolorze białym, które świetnie dogadują się ze stylem skandynawskim, w którym przeważa kolor biały. Cena płytek jest zależna od rozmiaru oraz wykonania. Koszt za m2 waha się od 40 do 100 zł. W dodatku koszt dekoracji ściany jest o dużo niższy niż budowa gotowej ściany z cegły.

Wnętrze cegła

Układ płytek

Najczęściej spotykaną metodą układania płytek ceglanych jest układ w postaci „cegiełki”. Poza tym można również zastosować układ jodełki, który najlepiej sprawdzi się do płytek w białym kolorze. Ułożenie płytek należy dopasować tak, aby komponowało się z całym wystrojem wnętrza.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ