LG Smart Cottage – smart dom od LG

Koreańska firma LG Electronics szykuje się do zaprezentowania swojego najnowszego rozwiązania mieszkaniowego, LG Smart Cottage, na targach IFA 2023. Smart Cottage to kompaktowy dom prefabrykowany, który łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania LG z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) oraz energetyki, a także najnowsze urządzenia i usługi do inteligentnego domu. Kombinacja luksusowych urządzeń i wygodnych usług z przestrzenią stworzoną przy użyciu najnowszych technologii i technik budownictwa modułowego wprowadza nowy paradygmat w dziedzinie mieszkalnictwa.

Projektując Smart Cottage, firma LG miała na uwadze zrównoważony rozwój oraz wizję „Better Life for All.” Ten kompaktowy dom ma dwie kondygnacje i układ przypominający studio, co zapewnia funkcjonalne i wygodne warunki życia oraz maksymalną efektywność przestrzeni. Modułowy dom, który zajmuje niewielką powierzchnię, a jednocześnie posiada wszystkie niezbędne urządzenia i udogodnienia, można łatwo transportować i umieszczać w wybranym miejscu. Według badań przeprowadzonych przez firmę ReportLinker, globalny rynek domów prefabrykowanych ma szansę osiągnąć wartość 22,9 miliarda dolarów do 2028 roku, przy średniorocznym tempie wzrostu wynoszącym 4,8 procent od 2023 roku.

Wnętrze Smart Cottage emanuje luksusem i harmonią, dzięki „delikatnemu, stabilnemu i wyrafinowanemu” designowi LG oraz zróżnicowanym materiałom, takim jak drewno, kafelki i mosiądz. Aby zminimalizować wpływ na środowisko, komponenty wymienne domu zostały wykonane z materiałów o niskiej emisji węgla, produkowanych przez firmę POSCO, renomowanego południowokoreańskiego producenta stali.

Innowacyjne i wysokoefektywne rozwiązania kuchenne, do życia oraz wentylacji LG, zainstalowane w LG Smart Cottage, obejmują m.in. kompaktową pralko-suszarkę WashTower Compact, zmywarkę QuadWash™, różne wbudowane urządzenia kuchenne, oczyszczacz wody oraz pompę ciepła powietrze-woda Therma V™ Monobloc (AWHP). Oprócz zapewnienia komfortu przez cały rok przy mniejszym zużyciu energii niż konwencjonalne systemy ogrzewania i chłodzenia, oszczędna energetycznie AWHP firmy LG może dostarczać niezawodne źródło ciepłej wody poprzez połączenie z 200-litrowym zbiornikiem wodnym.

Na zewnątrz Smart Cottage znajdują się technologie LG skoncentrowane na zrównoważonym rozwoju, które mogą zaspokoić codzienne potrzeby energetyczne nawet dwóch mieszkańców. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne o mocy 4 kilowatów (kW) łączą się z systemem magazynowania energii firmy (ESS), zapewniając bezpieczne i niezawodne gromadzenie i przechowywanie energii słonecznej, generując nawet 15 kilowatów energii elektrycznej dziennie. Nadwyżkową energię można przechowywać w systemie ESS na późniejsze wykorzystanie lub sprzedawać dostawcy energii elektrycznej na podstawie umowy. Ponadto modułowy dom LG ma wbudowaną ładowarkę pojazdów elektrycznych (EV), dzięki czemu mieszkańcy nie muszą martwić się o jej instalację, aby ładować swoje pojazdy.

Dla inteligentnego i wygodnego użytkowania wszystkie urządzenia w tym niezwykłym domu łączą się bezproblemowo z systemem LG ThinQ. Za pomocą aplikacji ThinQ użytkownicy mogą łatwo kontrolować każde urządzenie, zarządzać całym systemem HVAC oraz monitorować gromadzenie i zużycie energii w czasie rzeczywistym. Co więcej, LG ThinQ łączy się z akcesoriami Internetu rzeczy (IoT), poprawiającymi bezpieczeństwo Smart Cottage, takimi jak kamery, czujniki ruchu i dzwonki do drzwi, co pomaga utrzymać mieszkańców w bezpieczeństwie i daje im spokój ducha.

Aby wprowadzić Smart Cottage na rynek, LG nawiązało współpracę z firmą GS Engineering & Construction Corp (GS E&C), dostawcą usług budowlanych i inżynieryjnych z Południowej Korei.

„LG Smart Cottage to znacznie więcej niż tylko dom prefabrykowany. To innowacyjne rozwiązanie mieszkaniowe, które umożliwia zrównoważony styl życia dzięki zaawansowanej łączności ThinQ” – powiedział Lyu Jae-cheol, prezes firmy LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company. „LG ma na celu zdefiniowanie nowego standardu życia mieszkalnego, łącząc swoje rozwiązania energetyczne, urządzenia i usługi w przestrzeni, która pozwala ludziom żyć tak, jak chcą”.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ