W czerwcu możesz sadzić wiele pięknych kwiatów balkonowych, które będą cieszyć oko przez całe lato. Oto kilka popularnych kwiatów, które możesz zasadzić na balkonie w czerwcu:

1. Pelargonia (Pelargonium): Pelargonia to popularna roślina balkonowa o intensywnych kwiatach w różnych kolorach, takich jak czerwień, róż, fiolet czy biały. Są łatwe w uprawie i doskonale nadają się do nasłonecznionych balkonów.

2. Begonia (Begonia): Begonie są kwitnącymi roślinami, które dostępne są w wielu odmianach i kolorach. Są wyjątkowo odporne na różne warunki atmosferyczne i dobrze rosną zarówno w pełnym słońcu, jak i w miejscach częściowo zacienionych.

3. Surfinia (Petunia): Surfinie to jedna z najbardziej popularnych roślin balkonowych, znana ze swoich obficie kwitnących i zwisających pędów. Są dostępne w różnych kolorach i odmianach, nadając balkonom urokliwy wygląd.

4. Lobelia (Lobelia): Lobelie to rośliny o drobnych kwiatkach, które tworzą gęste dywany kolorowych kwiatów. Są idealne do obsadzania skrzynek balkonowych lub wiszących donic.

5. Verbeny (Verbena): Verbeny to rośliny o delikatnych kwiatach, które wytwarzają kaskadowe kępy. Są dostępne w różnych kolorach i dobrze znoszą pełne nasłonecznienie.

6. Nasturcje (Tropaeolum): Nasturcje to kwiaty o żywych, intensywnych kwiatach i charakterystycznych, okrągłych liściach. Są łatwe w uprawie i nadają się zarówno do balkonów, jak i do pojemników na tarasie.

Pamiętaj, że wybór kwiatów balkonowych zależy od preferencji, warunków atmosferycznych i dostępności w Twojej okolicy. Przed zakupem roślin sprawdź również ich wymagania dotyczące nasłonecznienia, podlewania i gleby, aby zagwarantować im odpowiednie warunki wzrostu.