Umywalka z szafką

Aranżując własną łazienkę warto się zastanowić nad praktycznym rozwiązaniem, takim jak zestaw umywalki wraz z szafką. Ponieważ dzięki temu można w bardzo prosty sposób ergonomicznie zagospodarować przestrzeń.
Najważniejsza funkcją takiego połączenia szafki z umywalką to oszczędność miejsca. Ponieważ kupując taki zestaw nie musimy zastanawiać się i szukać odpowiedniego miejsca w  łazience na szafkę, której przeważnie nie ma gdzie umieścić. Jak również jest to bardzo wygodne rozwiązanie z tego względu, że wszystkie produkty będziemy mieć pod ręką i nie będą porozrzucane po całej łazience. Oczywiście dzięki szafce pod umywalkowej puste miejsce pod zlewem, będzie korzystnie zagospodarowane.

Rodzaje umywalek

Jeśli chodzi o umywalki to standardowe są produkowane o szerokości co 5 centymetrów. W tym najmniejsza ma 30 cm, natomiast największa 60 cm oraz od 25 do 55 cm głębokości. Oczywiście najpopularniejszy kształt umywalki to owal, lecz produkowane są one również w postaci innych brył geometrycznych. Umywalka może być wykonana z ceramiki, kamienia, szkła, czy tez drewna, jak kto sobie życzy. Natomiast w sprawie szafki to na rynku są one produkowane w najróżniejszych kształtach oraz kolorach, dlatego każdy na pewno wybierze idealną pod swój gust. Szafka może być z blatem, wtedy blat takiej szafki można wykorzystać do postawienia codziennie używanych drobiazgów. Natomiast półki, czy tez szuflady szafki na pewno będą odpowiednim miejscem na ręczniki, kosmetyki, jak również środki czystości, których przeważnie nie ma gdzie schować. Niektóre szafki nie posiadają blatu, lecz składają się tylko z dwóch bocznych ścian i drzwiczek z szufladami lub bez, dzięki czemu zajmuje ona jeszcze mniej miejsca. Taka szafka posiada wtedy specjalny otwór na wybrana przez nas umywalkę.

Oczywiście każdy się zgodzi, że komplet umywalki wraz z szafką będzie tworzył w każdej łazience unikalny zestaw, jak również z faktem, że takie rozwiązanie to prosty sposób na zaoszczędzenie miejsca, co jest szczególnie ważne w małej łazience.
Szafka z umywalką
(zdjęcie: Pamela O’Connor / Flickr)

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ