Trendy wnętrza 2021

Rok 2021 przyniesie nam więcej ożywienie. Co ciekawe dalej przeważają kolory bieli, beżu oraz wykorzystania natury. Jednak bieżący rok to stawianie na kolory ziemi, podobnie jak w Trendach łazienek 2021.

Z pewnością propozycję kolorystyczne na rok 2021 nawiązują do natury oraz ożywienia pomieszczenia. A przy tym są świetne skomponowane. Cała paleta barw uspokaja i nadaje harmonii.

Ożywienie kolorystyczne

Na rok 2021 stawiamy na wykorzystanie jednego koloru, który ożywi nasze pomieszczenie. W roku ubiegłym można było spotkać przeważające kolory beżu, bieli, które mogą stać się nudne. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego koloru, który użyjemy na jednej przestrzeni np. ścianie. Warto dobrać taki kolor, aby współgrał z pozostałą częścią pomieszczenia. Musimy zachować kontrast, który sprawi pozytywny klimat. W dodatku podczas dobierania koloru, który ma nadać charakter wnętrzu, warto wybrać ten, który lubimy. Dzięki temu nie będzie zmuszeni na zmianę wnętrza w krótkim czasie, kiedy trend przeminie. Ważne, abyśmy sami czuli się komfortowo, przebywając w pokoju.

Naturalne kolory ziemi

W roku 2021 królują barwy ziemi. Dlatego też w tym sezonie znajdziemy kolory takie jak zwykła zieleń, butelkowa zieleń, niebieski nawiązujący do wody, czy żywe kolory odnoszące się do kwiecistych wzorów. Poza tym możemy znaleźć paletę nawiązującą do piaskowych barw, czyli wszelakie beże.

Przeważającym kolorem z tej całej palety będzie zieleń oraz kolor niebieski nawiązujący do wody i nieba. Kolory te można spotkać o bogatym nasyceniu na powierzchni mebli, czy dodatków ozdobnych. Warto wspomnieć, że cały wystrój nadal opiera się na stonowanych kolorach bieli z dodatkiem drewna, które były modne w latach ubiegłych. Jednak rok 2021 to chęć ożywienia wspomnianych barw oraz wprowadzenie zabawy kolorami, która będzie tworzyć świetnie skomponowane wnętrze.

Personalizacja

Styl 2021 to również postawienie na indywidualizm, czyli wnętrza o niebanalnym, nietypowym klimacie, który sami zaprojektujemy. Indywidualizm i wypełnienie pomieszczenia naszymi ulubionymi kolorami z zachowaniem harmonii to właśnie jeden z pomysłów na obecny rok. Spersonalizowane elementy, dodatki, oraz kolory sprawią, że pomieszczenie będzie odwzorowywać nasz charakter.

Natura w strukturze

Naturalne barwy na ścianach to nie jedyny trend na 2021, również naturę odnajdziemy w samych meblach, czy przedmiotach dekorujących wnętrze. W pierwszej kolejności można wspomnieć o wszelkich drewnianych wykończeniach, które posiadają naturalne barwy. Kolejne to wykorzystanie szła, drewna, bambusa, ceramiki, czy też kamienia oraz wiklinowych elementów, które będziemy mogli znaleźć na wszelakich dekoracjach, lustrach, czy też stolikach.

Czerń i biel we wnętrzach 2021

Poza kolorowymi ścianami znajdziemy również tonację czerni i bieli. To połączenie coraz bardziej zyska na popularności. Wykonane z harmonią i kunsztem nadaje pomieszczeniu iście eleganckiego wyglądu. W tym stylu warto pamiętać o dodatkach, które wprowadzą trochę ożywienia oraz ciepła całemu wnętrzu. Dlatego też trzymając się trendu na 2021, możemy urozmaicić pomieszczenie czarno – białe o dodatkowe elementy w kolorze beżu oraz zieleni np. wprowadzając do pomieszczenia rośliny zielone.

 

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

 

 

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ