Loftowe wnętrza

Loftowe wnętrza nawiązują do stylu przemysłowego, inaczej industrialnego. Wnętrza loftowe odwzorowują swoim klimatem rewolucję przemysłową. A tym samym mogą nawiązywać do nieco chłodnej aranżacji. Jednak dobrze zaprojektowane z dobrze dobranymi kolorami oraz wzorem mebli i tekstyliów, może wprowadzić naprawdę przyjemny i ciepły klimat do mieszkania lub domu.

Skąd się wzięły loftowe wnętrza?

Styl loftowy wziął swoją nazwę od loftu, czyli przebudowie starych budynków pofabrycznych na pomieszczenia mieszkalne. Wspomniane lofty swój początek miały w latach 80 XX wieku w Zachodniej Europie. Loftowe wnętrze, jak wcześniej wspomniano, nawiązuje do ery industrialnej.

Cecha charakterystyczna lofotwego wnętrza

W pomieszczeniu, w którym zastosowano ten styl, nie może zabraknąć czerwonej, naturalnej cegły, metalowych części o czarnym kolorze, surowego drewno, jak również dużych szklanych okien. W większości przypadków loftowe wnętrze jest dużego metrażu, podzielone na strefy. Dzięki połączeniu metalowych konstrukcji z drewnianym wykończeniem ten styl nabrał przyjemnego, ciepłego wyrazu. Dodatkowo udekorowany zielonymi roślinami nawiązuje do natury i daje ciekawy efekt.

W stylu loftowym możemy śmiało zastosować surowe ściany, czy beton. Ponadto kolorami dominującymi są: szary, brązowy, naturalny kolor drewna, czarny, oraz srebrny.

Podczas komponowania pomieszczenia w stylu loftowym należy zachować kontrast i spójność. W dodatku tak zaprojektować pomieszczenie, aby było ciepłe i przytulne.

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

 

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ