Jaką choinkę wybrać na Boże Narodzenie? Sosna, jodła czy świerk?

Najpopularniejsze drzewka świąteczne w polskich domach to sosna, jodła kaukaska, świerk pospolity i świerk kłujący. Co wyróżnia te trzy najchętniej wybierane drzewka na Boże Narodzenie?

Jodła kaukaska nie kłuje i nie gubi igieł. To są jej zdecydowane plusy. Minusem jest zapach, nie jest bardzo intensywny. Jodła kaukaska nawet do 2 miesięcy może stać w mieszkaniu i nie gubić igieł.

Świerk pospolity ma najładniejszy zielony kolor, w ciepłym mieszkaniu takie drzewko bardzo ładnie pachnie. Igły tego drzewka nie są bardzo ostre. Największą wadą świerku pospolitego jest fakt, że od pierwszego dnia gubi igły.

Świerk kujący jest znacznie droższy od pospolitego, ale nie gubi tak szybko igieł jak jego tańszy brat świerk pospolity. Jego największą wadą są bardzo kłujące igły.

Sosna pospolita jest najtańszym z drzewek ze względu na najmniej atrakcyjny wygląd, ma bardzo rzadkie igły. Jest zdecydowanym plusem jest intensywny zapach. Igły sosen nie opadają tylko żółknął, dla jednych może być to plus, a dla drugich minus.

Ceny drzewek są bardzo zróżnicowane. Zdecydowanie najbardziej ekskluzywnym drzewkiem jest jodła kaukaska. Za drzewko do 1 metra długości zapłacimy 70-100 złotych, za drzewko 2-2,5 metrowe nawet 160 złotych. Najtańszy jest świerk, małe drzewko kupimy do 50 złotych. Duże drzewko to cena do 100 złotych.

jodła kaukazkaZdjęcie: James Gaither /  flickr

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ