Całoroczna choinka ekologiczna

Całoroczna choinka zero waste w doniczce.

Jesteśmy w okresie przedświątecznym. Jeżeli zastanawiacie się nad tym czy wybrać choinkę sztuczną czy naturalną odpowiedź znajdziecie tutaj jeśli jesteście eko freackami. Kiedy już zdecydowaliśmy się na choinkę naturalną warto pomyśleć o alternatywie…

Autorem artykułu jest: Andrzej Korotyński

Taką alternatywą może być brak choinki, ale…

Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki. Przyzdabianie tego symbolu daje dużo radości i jest integracyjną częścią okresu świątecznego. Co gdyby jednak taka choinka zostałaby z nami przez cały rok? W końcu komu marzy się początkowo grudniowe sprzątanie opadających igieł. Transport żywej choinki do mieszkania nie przysparza wiele kłopotu. Zwłaszcza, że daje dużo frajdy. Ze sprzątaniem często jest jednak gorzej.

Coraz większą popularnością cieszą się iglaki karłowate

Czyli niewielkie drzewka, które pozostaną z nami na cały rok. Niektórzy z nas ze względu na uciążliwość żywych choinek są w stanie zrezygnować z nich całkowicie. Nie dla wszystkich będzie to jednak rozwiązanie optymalne.

Choinka karłowata potrzebuje dużej donicy, tak aby miała dostęp do dużej ilości wody. Głównym problemem jest jednak to, że nie może stać cały rok wewnątrz mieszkania. Zaburzyłoby to jej proces wegetacyjny. O ile dla posiadaczy ogrodów to może nie być duży problem, aby postawić taką donicę, w mieszkaniach jest to już trudniejsze. Warto się jednak zastanowić czy towarzystwo małego iglaka na balkonie się nam nie spodoba.

Donice wstawiamy wewnątrz na mniej więcej tydzień. Ubierając drzewko w dzień wigilijny, będzie ono nam towarzyszyło w najbardziej relaksującej części okresu świątecznego.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ