Remont starego domu z cegły

Mogłoby się wydawać, że stary kilkudziesięcioletni, a nawet stuletni dom wykonany z cegły nie może nabrać nowoczesnych kształtów, a jego historia musi dobiec końca wraz z wyburzeniem. Jednak wystarczy trochę wyobraźnia oraz odpowiedniej kreatywności, aby ze starego domu z cegły wydobyć nowe życie, które będzie współgrać z obecnymi trendami. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem działki wraz z budynkiem z cegły, który docelowo chcesz wyburzyć, to zatrzymaj się na chwilę i zastanów, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie generalny remont całego budynku.

Generalny remont budynku z czerwonej cegły

Jeśli szukasz pomysłu na własny dom, chciałbyś unikatowe wnętrze, a w dodatku budowanie oraz tworzenie czegoś z niczego jest Twoją pasją, to generalny remont budynku z czerwonej cegły, może być genialnym pomysłem. Tak naprawdę możesz nie zdawać sobie sprawy, jaki końcowy efekt możesz uzyskać. Wystarczy chwila zastanowienia, dobra ekipa remontowa, trochę zaangażowania i ciągle napływające pomysły, aby ze starego budynku z czerwonej cegły zrobić nowoczesny, industrialny dom.

Stare budynki z czerwonej cegły to świetny materiał na urządzenie nowoczesnego typu budownictwa z zachowaniem lekkiej nuty historii. Oczywiście decydując się na takie przedsięwzięcie, musisz być świadomy wszelkich niespodzianek, które czekają na Ciebie wraz z remontem. Dlatego też przygotuj się na to, że będziesz zmuszony do zmiany planów oraz kilkukrotnego wracania do początku. Jednak dobrze zaplanowany remont całego budynku może dać naprawdę efekt z bajki.

W jaki sposób urządzić elewację ceglastego budynku

Stare budowle wykonane z czerwonej cegły, zazwyczaj, posiadają niezwykłe kształty, gzymsy oraz łukowe nadproża w oknach i drzwiach, które nadają przepięknego klimatu. Tak naprawdę, aby uzyskać niespotykany efekt, to najlepszym rozwiązaniem jest, gdy pozostawisz starą cegłę – oczywiście jeśli jest w dobrym stanie. Czerwona cegła, która pełni funkcję elewacji, nada niebanalnego oraz nowoczesnego wyglądu.

Jednak musisz być przygotowany, że decydując się na pozostawienie elewacji budynku w formie czerwonej cegły, nie wykonasz zewnętrznego ocieplenia. Ponadto wykonując tego typu pomysł, należy wziąć pod uwagę jakość cegły oraz jaką ilość ceglanego materiału będziesz musiał pozyskać. W celu wymiany starych, zniszczonych lub brakujących elementów. W dodatku licz się również z tym, że nowe, wymienione cegły będą się różnić kolorem od starej. Dlatego też na samym końcu prac zleć wykonanie piaskowani, aby ujednolicić wygląd.

Jakie okna oraz drzwi wybrać do budynku z czerwonej cegły?

Aby nadać wyjątkowego klimatu całej budowli, najlepszym rozwiązaniem będzie, kiedy wybierzesz okna oraz drzwi w formie łukowej. Najlepiej w pomieszczeniach do odpoczynku wykorzystać duże okiennice. Drzwi zewnętrze również powinny współgrać z całą resztą. Z pewnością zrezygnuj z klasycznych, białych okien. Wybierz te, które są nietypowe, duże, w ciemnym kolorze. Ponadto świetnie sprawdzą się okna ze szprosami. Taki wybór pozwoli na nawiązanie do stylu industrialnego.

Jak urządzić wnętrze?

Jeśli decydujesz się na remont starego budownictwa wykonanego z czerwonej cegły, to wnętrze musi być spójne z całością. Dlatego też w takich budynkach dobrze jest wykonać je równie niebanalnie, jak zewnętrzną część. Postaraj się uwydatnić- w wyznaczonych miejscach  np. w korytarzu lub salonie – miejsca z cegłą. Oczywiście sam wybór stylu wnętrza oraz kolorystyki jest zależny tylko do Ciebie. Jednak, aby wszystko współgrało ze sobą, to wnętrze wykonaj w podobnym klimacie co zewnętrzną część. Lub możesz nieco rozjaśnić całość budynku, stosując na wszystkich ścianach białą farmę, z wykorzystaniem ceglastej dekoracji, której towarzyszyć będą szare elementy. To wszystko pozwoli zachować nietuzinkowy wygląd, całej budowli.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ