Markizy balkonowe

Każdy z nas latem zastanawia się, jak zabezpieczyć nasze mieszkanie zarówno przed światłem słonecznym jaki i przed nadmiernym nagrzaniem się mieszkania. Idealnym rozwiązaniem będzie w tym przypadku będzie zastosowanie markiz balkonowych.

Funkcje markiz

Jak już było wyżej wspomniane markizy balkonowe pełnią funkcję zadaszenia naszego balkonu, czy też tarasu, chroniąc przy tym nas przed słońcem. Dzięki czemu w upalne i słoneczne dni zawszę będziemy mieć upragniony cień. Jak również dzięki markizom balkonowym w naszym mieszkaniu będzie odrobinę chłodniej.
Markizy balkonowe
(zdjęcie: Natalie Madani)

Rodzaje markiz balkonowych

Na naszym rynku możemy wyróżnić około pięciu rodzajów markiz balkonowych. Najpopularniejsze są markizy sterowane ręcznie za pomocą specjalnej taśmy lub korbki. Są także markizy sterowane elektrycznie lub za pomocą specjalnego pilota. Kolejnym rodzajem są markizy z wbudowanym specjalnym czujnikiem wiatru, które pod wpływem dużego wiatru zamykają się automatycznie. W zależności od typu są one także wykonywane z poszczególnych materiałów. Na przykład jedne wykonane są z konstrukcji stalowej, a inne z aluminiowej. Niektóre są powlekane teflonem, natomiast inne mogą być wykonane ze specjalnej folii PCV.
Jeśli chodzi o kolory to markizy dostępne są w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, dlatego nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem markizy balkonowej w takim kolorze w jakiej ją sobie wymarzył.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ