Domy z bali — nowoczesne wnętrza

Domy z bali kojarzone są często z dominującym wystrojem wykonanym z drewna. Co więcej, może się wydawać, że styl wykonania jest bardzo zbliżony, a wszystkie domy z bali są wykonanie bardzo podobnie. Aby dodać własnego stylu i nowoczesności, wystarczy wprowadzić kilka elementów, które dodadzą nowego wdzięku całemu pomieszczeniu. W jaki sposób zaprojektować wnętrze domu z bali, aby było nowoczesne? Dzisiaj poznasz wskazówki, które warto wprowadzić.

Dom bali — postaw na światło naturalne

Domy z bali mogą kojarzyć się niewielką ilością światła naturalnego, które wpada przez nieduże okna. Dlatego warto tak zagospodarować ściany, aby wprowadzić duże, przestrzenne okna, które nadadzą nowego wdzięku całemu pomieszczeniu. Poza tym dzięki temu cała reszta pomieszczeń będzie bardzo dobrze naświetlona naturalnym światłem. Co więcej, zyskasz dodatkowy widok na krajobraz!

Nowoczesne umeblowanie w domu z bali

Podczas meblowania domu z bali warto postawić na zastosowanie nowoczesnych mebli, które odpowiednio dobrane, będą świetnie komponować się z całą resztą. Pamiętaj, że dom z bali nie musi być wykonany w tradycyjnym stylu! Nie bój się mieszać estetyki, dzięki temu Twoje wnętrze nabierze niebanalnego wyglądu i będzie się wyróżniać spośród innych.

Tradycja i nowoczesność

Domy z bali mogą kojarzyć się z tradycyjnym wykonaniem z drewna, włączając w to umeblowanie, ściany, podłogi itp. Warto to zmienić! Zastosuj mieszane style, oraz wyznacz miejsca, które będą wykonane z drewnianych bali, a tym samym nawiązywać do tradycji. Poza tym wprowadź elementy nowoczesności.

Dom z bali — dekoracje

Do tego typu budowli warto zastosować dekorację, zwłaszcza dekorację roślinną. Drewno idealnie pasuje do zielonych roślin, które razem z szarością daje świetny efekty końcowy.

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

Domy z bali
(zdjęcie: Alex Zelenko, licencja: CC BY-SA 4.0)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ