Roboty kuchenne wieloczynnościowe w kuchni

Robot kuchenny jest urządzeniem niezbędnym i bardzo pomocnym w każdej kuchni. Jego zakres funkcji jest bardzo różnorodny, a najnowocześniejsze modele potrafią niemal wszystko: siekać, rozdrabniać, kroić, miksować, ucierać, ugniatać i ubijać.

Decydując się na zakup robota kuchennego, musimy odpowiedzieć sobie na pytania, do czego on będzie przez nas używany przede wszystkim i jak często będziemy go użytkować? Odpowiedzi na te pytania warunkują właściwe dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb i oczekiwań.

Roboty z misą

Mamy tu do czynienia z mieszaniem jednokierunkowym, mieszadła obracają się według wskazówek zegara, tylko wokół własnej osi. Model ten jest idealny do robienia ciast i kremów, sprawdzi się także do robienia sosów i dipów, ubijania piany czy śmietany.

Roboty planetarne

Miesza wielokierunkowo, mieszadła obracają się wokół własnej osi i wokół misy. Ruch ten przypomina obrót Ziemi wokół Słońca i stąd jego nazwa. Ruch planetarny umożliwi szybsze i bardziej dokładne wymieszanie składników na ciasto, które wrzucimy do misy.

Roboty z malakserem, multipleksery

Urządzenie to zawiera ostrza do siekania i tarcze do krojenia. Najlepiej nadaje się do szatkowania, ucierania i siekania warzyw oraz owoców na surówki, czy sałatki. Można w nim pokroić warzywa na paski, na przykład ziemniaki, gdy mamy ochotę na pyszne frytki. Dobrze utrzemy w nim również warzywa, owoce, orzechy, sery. Robot ten w podstawowym wyposażeniu posiada malakser, oraz pojemnik, który wyglądem i spełnianymi funkcjami przypomina rozdrabniacz kielichowy. Rozdrabniacz wykonany jest z hartowanego szkła, lub tworzywa sztucznego.

Autorką artykułu jest Anna Wołoszyn

 

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ