Wystrój domu i mieszkania na Wielkanoc

Ze względu na panujące warunki oraz obostrzenia, tegoroczne święta mogą być nieco inne niż te poprzednie. Dlatego też warto zadbać o wystrój Wielkanocny. Jak przygotować mieszkanie lub dom na nadchodzące święta? Jakich dekoracji użyć? W dzisiejszym artykule znajdziecie sposoby na dodanie przyjaznej, Wielkanocnej atmosfery do swojego wnętrza.

Wielkanocna kuchnia

Kuchnia w trakcie świąt Wielkanocnych to centrum całego domu. To z jej wnętrza dobiegają wspaniałe zapachy ulatniające się po całym domu czy mieszkaniu. Już same przygotowane potrawy stanowią świetną kompozycję wystroju kuchni. Ponadto możemy zadbać o dodatkowe przystrojenie parapetów oraz okien. Ponadto na Wielkanocnym stole nie może zabraknąć wzorzystych naczyń z kolorystyką Wielkanocnej. Stół można udekorować żywymi kwiatami z dodatkiem bazi, które dodadzą wiosennego klimatu otoczeniu. Zadbajmy o to, aby na stole Wigilijnym nie zabrakło tulipanów czy żonkili.

Wielkanocna wianki

Świetną dekoracją mogą okazać się Wielkanocne wianki. Warto je zrobić samemu z wykorzystaniem gałązek brzozy oraz żywych kwiatów, bazi, oraz wstążek. Ponadto kiedy wykonujemy wianek własnoręcznie, możemy skomponować go według swojej wyobraźni. Jedni wybiorą żywe kolory, drudzy te bardziej stonowane. Jeśli nie mamcie czasu na tworzenie tego typu dekoracji, warto poszukać na Internecie różnych wzorów. Na rynku jest mnóstwo różnego rodzaju wystrojów tego typu. Świetnie sprawdzą się one na drzwiach wejściowych, lub furtce wejściowej. W dodatku pięknie komponują się również na ścianie. Wianki Wielkanocne to idealny sposób na dodanie ożywienia i ciepłego klimatu do naszego wnętrza.

Zwierzątka Wielkanocne

W wystroju Wielkanocnym nie może zabraknąć króliczków, baranków, oraz kurczaczków. Wspomniane ozdoby można kupić lub samemu wykonać np. w postaci papierowych aranżacji, lub wypieków! Ciasteczka w kształcie zwierzątek to kapitalny pomysł na dekorację stołu. W dodatku ładnie udekorowane będą cieszyć oko oraz podniebienie.

Dekoracje z koszyczka

Wielkanoc nie może się obejść bez koszyczka Wielkanocnego, dlatego też znajdujące się tam pokarmy można wykorzystać jako wystrój naszego wnętrza. Kolorowe jajka, świetnie udekorowane potrawy, które mogą cieszyć oko widniejąc, na wigilijnym stole.

Kończąc, niewiele trzeba, aby nasz dom miał Wielkanocny wystój, a zarazem cieszył podniebienie. Wystarczy użyć troszkę wyobraźni i możemy stworzyć coś z niczego.

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

 

 

 

 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Exit mobile version