Wyspa w kuchni

Wyspa w kuchni to przydatny i wielofunkcyjny element. W Polskich kuchniach można ją spotkać niezbyt często, głownie z powodu małych mieszkań, małych kuchni i braku miejsca na dodatkowy mebel. Jeśli jednak można wygospodarować miejsce na wyspę w kuchni to warto to zrobić. Wyspa to wielofunkcyjny komponent przy którym nie tylko można przygotować posiłek, ale i zjeść. To idealne miejsce na śniadanie.

Idealna wyspa powinna spełniać następujące warunki:

  1. Tworzyć dodatkową przestrzeń do przygotowania posiłków;
  2. Nadawać się do spożywania posiłków, np. śniadania;
  3. Być miejscem na przechowywanie naczyń, garnków, szkła, akcesoriów kuchennych;
  4. Nie przeszkadzać w poruszaniu się po kuchni.

Żeby zjeść wygodnie śniadanie na wyspie potrzebne nam będą wyższe krzesła, idealnie nadają się do tego hookery. Musimy też znaleźć miejsce na nasze kolana. Wyspa która jest cała zabudowana szufladami i szafkami musi mieć więc wystarczająco wystający blat.

Pamiętajmy, że powinniśmy mieć dostęp do wyspy z wszystkich 4 stron, jeśli wyspa dotyka krótszą długością ściany to dostęp z 3 stron również jest w porządku. Odległość między wyspą kuchenną, a szafkami też jest bardzo ważna. Powinniśmy zachować taką odległość, żeby nie obijać drzwiczek i żeby osoba stojąca lub siedząca przy wyspie nie przeszkadzała osobie, która stoi za nią.

Wyspa idealnie nadaje się do kuchni połączonych z salonem. Odgradza część kuchenną i jednocześnie wyznacza jej miejsce. W dużych kuchniach na wyspie można oprócz szuflad i szafek umieścić płytę grzewczą, piekarnik czy zlewozmywak.

Zobacz zdjęcia wysp w kuchni, kliknij, żeby powiększyć:

[col type=”half”]

Wyspa w kuchni na kółkach
Wyspa w kuchni na kółkach

[/col]

[col type=”half last”]

Kuchnia z wyspą i hookerami
Kuchnia z wyspą i hookerami

[/col]

[col type=”half”]

Mała wyspa w małej kuchni
Mała wyspa w małej kuchni

[/col]

[col type=”half last”]

Wyspa w kuchni z płytą kuchenną
Wyspa w kuchni z płytą kuchenną

[/col]

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ