Wiosenny wystój domu

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Na zewnątrz robi się coraz cieplej, a rośliny budzą się do życia. To idealny moment, aby postarać się o dodatkową nutę wiosennego klimatu w naszych domach. Co najważniejsze taki wystrój możemy zrobić sami, stosując łatwe metody na udekorowanie poszczególnego wnętrza.

autorką artykułu jest Karolina Pisarska

Wiosenny wystrój w kuchni i jadalni

Ziołowe ozdoby

Kuchnia to z pewnością miejsce najczęściej odwiedzane przez domowników. Dlatego też warto zadbać o przyjemny, wiosenny wystrój, aby dodatkowo poprawiał nasze samopoczucie i współgrał z budzącą się przyrodą na zewnątrz.

W „wiosennej” kuchni możemy zastosować wszelakie ozdobniki, które świetnie ożywią wystrój i nadadzą przyjemnego, żywe efektu. Z pewnością wiosna kojarzy się z kolorowymi kwiatkami oraz żywą zielenią.

Świetnym sposobem na udekorowanie naszej kuchni są wszelakie zioła. Jednym z patentów na wykorzystanie żywych ziół jest stworzenie lub zakup stojaka wraz z doniczkami. Na rynku można spotkać różnego rodzaju oraz wielkości produkty tego typu. Postawienie takiego produktu w kuchni będzie z pewnością nadawać wiosennego charakteru. Poza tym możemy pomyśleć o stworzeniu różnego rodzaju wiszących doniczek, w kolorowych, kwiecistych wzorach, gdzie następnie ulokujemy nasze zioła.

Wystrój „ziołowy” to nie tylko piękna kompozycja, która cieszy oko, ale dodatek do dań oraz wspaniały zapach unoszący się na otoczenie kuchni i jadalni.

Wiosenna kompozycja na talerzu

Kolejnym sposobem na udekorowanie kuchni i jadalni jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju kompletów talerzy z kolorowym wzornictwem. Takie zastosowanie z pewnością będzie cieszyć oko w trakcie posiłku lub wspólnego rodzinnego obiadu. Talerze z pięknym skomponowanym wzornictwem nie tylko będą nadawać ożywionego klimatu, ale same potrawy staną się bardziej apetyczne.

 

Wiosenny wystrój w salonu

Salon to kolejne często odwiedzane miejsca przez domowników. Pomieszczenie wypoczynku i relaks, a jednocześnie wykorzystywane do spotkać z przyjaciółmi musi cieszyć oko i wpływać na pozytywne samopoczucie domowników. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest nadanie ożywienia poprzez wystrój z użyciem wiosennych kwiatów. Oczywiście wszystkie pomysły należy wykonywać w taki sposób, aby całość aranżacyjna współgrała z całym pomieszczeniem. Najlepiej jeśli wybierzemy kwiaty nawiązujące do wiosennego okresu.

Jeśli chcemy postawić na różnego rodzaju trawy lub rośliny zielone  to świetnie sprawdzą się w tym przypadku, różnego rodzaju doniczki z kolorowym wzornictwem, które nawiązuje do wiosny. W sklepach ogrodniczych jest dostępnych wiele oryginalnych doniczek, które z łatwością dopasujemy do naszego wnętrza, a zarazem będą współgrały z całością pomieszczenia.

 

Wiosenny wystrój łazienki

Łazienka również może rozkwitać i być pełna pozytywnych kolorów, które nadadzą wiosenny klimat. W tym pomieszczeniu możemy zadbać o wykorzystanie zielony roślin posadzonych w donice o wiosennych wzorach. Ponadto wykorzystanie wiosennego, żywe wzornictwa na akcesoriach łazienkowych to kolejny świetny pomysł.

Łazienkę możemy również udekorować różnego rodzaju świecami zapachowymi. Zadbajmy, aby nie tylko kształt oraz wzory przypominały nam o nadchodzącej wiośnie, ale również sam zapach świecy.

Wiosenna dekoracja okien

Okna i parapety mogą stanowić świetne miejsce na wiosenną dekorację. Największym plusem jest dostępność światła, które to sprzyja rozrostowi roślin. Dlatego też zadbajmy o wykorzystanie tego miejsca na uzupełnienie go skomponowanymi kwiatami i innymi zielonymi roślinami.

Poza tym jeśli posiadamy w domu firanki, zasłony, czy rolety to warto urozmaicić je o dodatkowe wiosenne kolory. Wzornictwo zasłon może być naprawdę bogate, a jednocześnie dobrze komponujące się z pozostałym wystrojem.

Pozostałe wiosenne dekoracje

Poza wyżej wymienionymi sposobami na dekorację możemy użyć różnego rodzaju sztucznych jak i żywych bukietów, którymi udekorujemy stół jadalni, czy przedpokój. Kolejnym wiosennym produktem mogą być wianki, które możemy zakupić w formie sztucznej, żywej, lub wykonać własnoręcznie. Ostatnią dobrze komponująca się dekoracją mogą być poduszki z niebanalnym, wiosennym wzornictwem.

Kończąc, zawsze pamiętajmy, aby dobierać takie dekoracje oraz kolory w naszych pomieszczeniach, aby współgrały z zastosowanym stylem w pomieszczeniu. Nic po naszej dekoracji, jeśli nie będzie zachowana spójność.

 

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ