Szklane panele kuchenne

Co zrobić jeżeli klasyczne płytki naścienne się nam znudziły a chcielibyśmy ożywić i dodać trochę nowoczesności w naszej kuchni? Na rynku znajdziemy wiele alternatyw jak farby, tapety, beton czy płytki klinkierowe, jednak warto zastanowić się nad nowym rozwiązaniem które zdobywa coraz większą rzeszę zwoleników i coraz częściej ten rodzaj wykończenia możemy spotkać w naszych kuchniach. Na myśli mamy szklane panele naścienne które są atrakcyjnym sposobem ożywienia wnętrza w każdej kuchni.

Autorką artykułu jest Łukasz Sas

Jak sama nazwa wskazuje, panele wykonane są ze szkła które wcale nie musi być zimne czy mało przytulne, wręcz przeciwnie. Jeżeli zostanie odpowiednio skomponowane to całkowicie odmieni nasze wnętrze, gdyż stanowi atrakcyjny i bardzo praktyczny surowiec do tworzenia unikalnych i indywidualnych dekoracji w naszych kuchniach. Dzięki gładkiej powierzchni i jednoczesnym wyeliminowaniu łatwo brudzących się fug, panele łatwo pozwalają utrzymać czystość w kuchni. Panele idealnie przylegają do ściany, chroniąc ją przed brudem, wilgocią oraz grzybem.

Wszystkie panele wykonywane są na indywidualne zamówienie. Każdy może wybrać atrakcyjny dla niego kolor, nadruk jak i rodzaj szkła z którego mają być wykonane panele. Wyróżniamy panele ze szkła hartowanego, laminowanego oraz lodowego. Szkło hartowane cechuje się większą wytrzymałością mechaniczną oraz większą odpornością na powierzchniową różnicę temperatur. Szkło laminowane pozostaje stabilne po rozbiciu chroniąc przed urazami dlatego często wykorzystywane jest do produkcji balustrad, schodów czy elementów fasad. Natomiast szkło lodowe to trójwartwowa tafla szklana której struktóra została rozbita wewnętrz jednocześnie zachowując gładką i nienaruszoną powierzchnię.

Gotowe panele występują w wersji przeźroczystej, jednokolorowej i z grafiką. Panele przeźroczyste cechują się delikatnym kolorem powierzchni, mocowane są na okuciach punktowych przykręcanych bezpośrednio do ściany. Panele jednokolorowe jak i z grafiką mocowane są za pomocą kleju montażowego do ściany dzięki czemu na powierzchni panelu nie ma śladów mocowania.

Szykując się do remontu kuchni, warto poznać alternatywne sposoby dekoracji ścian w pomieszczeniu. Szklane panele okazują się ciekawym sposobem sprawienia żeby kuchnia była ciekawa i oryginalna. Na pewno przyciągnie ona wzrok odwiedzających nas gości i niejednokrotnie będzie powodem zachwytu i zazdrości. Jednak trzeba się przygotować na większy koszt niż przy zakupie standardowych płytek naściennych. Zamówienie wraz z wykonaniem projektu oraz zamocowaniem paneli, w zależności od firmy, kosztuje od 400 do nawet 2000zł za metr kwadratowy.

Szklane panele w kuchni

źródło: Precision Shower Screens (Australia)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ