Szafka narożna

Szafka narożna jest to mebel, dzięki któremu jesteśmy w stanie zaoszczędzić bardzo dużo przestrzeni zarówno w kuchni, łazience, jak i w pokoju. Miejsce na taką szafkę powinno być dobrze wybranie, ponieważ przeważnie tego typu szafka jest bardzo głęboka i niestety czasami trudno jest cokolwiek w niej znaleźć. Nie należy się jednak tym martwić, ponieważ producenci tych szafek cały czas wymyślają coraz to nowsze sposoby, dzięki którym korzystanie z nich ułatwia nam życie.

Szafka narożna w kuchni
(zdjęcie: Steve Burt)

Szafki posiadają mechanizm za pomocą którego półki wyjeżdżają na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu widzimy dokładnie całą zawartość szafy i nie trzeba po omacku szukać czegoś co mieści się na samym jej końcu. Takiego typu półki wysuwane są w stanie wytrzymać nawet do 20 kg obciążenia, dlatego spokojnie, bez obaw można ułożyć na nich cięższe przedmioty. Na rynku możemy także spotkać szafki narożne z szufladami, czy też z obrotowymi półkami,  które obracają się na drążku wokół którego są przymocowane. Dzięki temu mamy również łatwy oraz wygodny dostęp do wszystkich przedmiotów znajdujących się w szafce. Dostępne są również szafki narożne ze specjalnymi koszami. Polega to na tym, że podczas wysuwania kosze, które są z przodu odchylają się na boki. Natomiast na ich miejsce wchodzą tylne, tak, że mamy wszystko na wierzchu. Oczywiście jest parę rodzajów takich szafek z koszami, różnią się one sposobem wysuwania koszy czy też ich wyglądem, jednak wszystko jest zależne od danego producenta. Należy również wspomnieć, że są w sprzedaży szafki narożne stojące, jak i wiszące.

Warto zastanowić się nad zakupem szafki narożnej, ponieważ nie dość że możemy pomieścić w niej dużo przedmiotów, to także pozwoli nam ona zaoszczędzić trochę miejsca. Tym bardziej przy takim dużym wyborze na pewno każdy znajdzie taką, która spełni jego wszystkie oczekiwania. Szafki narożne najczęściej używane są w kuchni do przechowywania garnków i naczyń które z reguły zajmują dużo miejsca.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

Szafka narożna
(zdjęcie: Ben Chapman)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ