Meble do przedpokoju

Przedpokój jest zwykle zbyt mały, ma za dużo drzwi i trudno w nim pomieścić to wszystko, co powinno się w nim znaleźć. Urządzając przedpokój należy pamiętać, aby znalazła się w nim przede wszystkim odpowiednia szafka do przechowywania obuwia czy też specjalny ruszt. Jak również pojemna szafa na wszystkie okrycia domowników. Poza tym niezbędnym przedmiotem w przedpokoju pozostaje wieszak. Właściwie nie powinien on zajmować dużo miejsca. Najlepiej, aby wisiał płasko na ścianie z odpowiednio przymocowanymi haczykami lub gałkami na kurtki lub płaszcze, które aktualnie są używane. Ważne jest, aby ograniczyć go do takiej wielkości, jaka jest potrzebna na co dzień domownikom. Te trzy obiekty – szafa, miejsce na buty i wieszak muszą być i tu niewiele ciekawego da się wymyślić. Natomiast reszta to sprawa naszej wyobraźni i dobrych chęci.

Każdy przedpokój przy tych samych wymiarach i cechach użytkowych, może jednak otrzymać własny indywidualny klimat. Jeśli miejsce na to pozwoli, bardzo przydatny w przedpokoju może być stolik do odkładania kluczy, telefonu czy też innych drobiazgów, jak również stojak na parasole. Ogromnie istotne jest także miejsce, gdzie można przysiąść zdejmując lub zakładając buty. Odpowiedni do tego może być na przykład blat szafki na obuwie. Swoje zalety maja tu gotowe meble przedpokojowe, które posiadają te wszystkie elementy. Można je wstawić w ciągu jednego dnia, praktycznie bez uciążliwych prac budowlanych. Są funkcjonalne i dobrze potrafią zagospodarować przestrzeń. Wreszcie są sprawdzone i nie są zbyt kosztowne. Bardzo dobrym pomysłem jest także zamontowanie w przedpokoju pawlacza usytuowanego nad futrynami drzwi. W niewielkich mieszkaniach, znajdujących się w blokach  pawlacz to miejsce na wszystkie rzeczy, na które zabrakło miejsca w pokojach. Natomiast jeśli nasz przedpokój posiada liczne wnęki, najlepszym sposobem na ich wykorzystanie jest ich zabudowanie. Dzięki temu zyska się dodatkowe szafy. Można wtedy w nich przechowywać wszelkie urządzenia do sprzątania, drabinę czy też narzędzia.

Sprzętem, jaki powinien się znaleźć koniecznie i obowiązkowo w przedpokoju, jest lustro. W każdym domu powinno znaleźć się jedno duże, pozwalające przejrzeć się od stóp do głów. Umieszczone na ścianie powiększy optycznie tę mikroskopijną przestrzeń, a także ją rozświetli. Im większe lustro, tym lepsze, bo wówczas staje się już nie tylko elementem dekoracyjnym, ale częścią architektury. Tworzy iluzję, wydłuża i rozszerza przestrzeń. Gdy posiadamy mały przedpokój najlepszym i często wykorzystywanym rozwiązaniem jest zastąpienie lustra, lustrzanymi drzwiami do szafy.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

Meble do przedpokoju

(zdjęcie: lukeon)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ