Łóżko piętrowe

Wiadomo, że każde dziecko bez względu na wiek potrzebuje swojego prywatnego kącika zarówno do spania, nauki, jak i do zabawy. W przypadku, gdy liczba i wielkość pomieszczeń pozwala nam na wydzielenie oddzielnych pokoi dla wszystkich członków rodziny, sposób zaaranżowania pokoju dla dziecka nie stanowi większego problemu. Niestety nie we wszystkich mieszkaniach, ze względu na mały metraż wyznaczenie dziecku takiego miejsca jest możliwe. Warto w tym wypadku zastanowić się nad takim rozwiązaniem sprawy, jak łóżko piętrowe. Ponieważ po pierwsze pozwoli nam to zaoszczędzić dużo miejsca, a po drugie takie rozwiązanie na pewno ucieszy również dzieci.

Łóżko piętrowe jest dobrym rozwiązaniem dla dziecka, którego żywiołem jest ruch i zabawa. Tym bardziej, każdemu dziecku do zabawy potrzebna jest duża przestrzeń, którą można stworzyć wstawiając do pokoju właśnie piętrowe łóżko. Należy jednak wiedzieć, że do takiego łóżka pomieszczenie powinno być odpowiednio wysokie, a mianowicie przestrzeń od łóżka do sufitu powinna wynosić minimum 110 centymetrów. Jest to potrzebne, aby zapewnić śpiącemu dziecku odpowiednią ilość powietrza.

Tego typu łóżko nie musi być dobrym rozwiązaniem tylko i wyłącznie dla dwóch dzieci. Ponieważ coraz częściej można spotkać w sklepach podwyższane łóżka przeznaczone wyłącznie dla jednego dziecka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przestrzeń pod łóżkiem może być wykorzystana jako miejsce do zabaw, nauki czy też jako miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Natomiast jeśli chodzi o łóżka piętrowe dla dwóch dzieci to mogą one być ustawione zarówno równolegle, jak również można spotkać także takie, które mogą być spiętrzone pod kątem. Oczywiście każde łóżko piętrowe posiada tradycyjną drabinkę po której dziecko będzie w stanie wspiąć się do góry. Jak również może także mieć zjeżdżalnie, po której dziecko będzie mogło zjechać w dół. W tym wypadku nie należy się także martwić o bezpieczeństwo dzieci, ponieważ to wszystko jest robione z myślą o dzieciach i wykonane jest z odpowiednich materiałów.


(zdjęcie: Siguciux)

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Exit mobile version