Łazienki trendy 2021

Kolekcje na rok 2020 były z przeważającą bielą, stonowane, z wykorzystaniem naturalnych odcieni oraz dodatków. Podkreślało to równowagę pomiędzy całym wystrojem. Na sezon 2021 dalej królują stonowanie kolory, z wykorzystaniem bieli, pasteli, oraz naturalnych połączeń, jednak w tym roku można znaleźć więcej ożywienia, które nadają ciekawego charakteru wykończeniu łazienki.

Natura w łazience

Poprzedni sezon to użycie bardzo stonowanych i naturalnych odcieni. Na rok 2021 zbyt wiele się nie zmienia. Wciąż widać nawiązanie oraz bliskość z naturą, jednak można zauważyć chęć ożywienia pomieszczenia. Dlatego też w tym sezonie znajdziemy wykorzystanie naturalnych kolorów z połączeniem żywych. Coraz bardziej popularne stają się płytki ze wzornictwem roślin, np. liści, które nadają charakterystyczny posmak tropików. W dodatku wciąż na topie znajduje się płytki imitujące drewno, która możemy zastosować na ścianie, czy podłodze. Drewno wprowadza miły i przyjazny charakter wnętrza.

Trendy glazura 2021

Królem roku 2021 zostają naturalne odcienie ziemi takie jak oliwkowy, taupe, stonowany brąz, czy przygaszony krem. Często można spotkać te kolory z połączeniem bieli, grafitu, czerni oraz wykorzystaniem drewna. Uzupełnienie tych kolorów meblami z odcieniami dębowymi mocno uszlachetni cały wystrój i nadaje niepowtarzalnego charakteru.

Styl boho w łazience
Zdjęcie: La Belle Galerie

Przestrzeń w łazience

Na rok 2021 można znaleźć łazienki, które stworzone są w postaci salonu łazienkowego. W tym wykonaniu celem jest połączenie dużej łazienki ze stonowanymi kolorami, które współgrają z częścią sypialnianą. W tym wystroju przeważają wolno stojące wanny, duża przestrzeń z wykorzystaniem luster, które dodatkowo zwiększą optycznie

pomieszczenie. Kolory królujące to surowy odcień betonu z wykorzystaniem różu oraz jasnego drewna. W dodatku pomieszczenie jest dobrze oświetlone, z dozą naturalnego światła, które sprawia, że całe wnętrze jest bardzo kobiece i przytulne. Kluczem do nadania nietuzinkowego wyglądu jest surowe wykonanie całego pomieszczenia, z użyciem dużych płytek o jednolitym kolorze lub płytek ze wzornictwem gresu.

Wanna wolnostojąca i styl boho
Wanna wolnostojąca jest ciągle bardzo modna, dodatkowo widoczny jest styl boho i nowy trend, czarna glazura. Zdjęcie: Jean-Paul Jandrain.

Coraz więcej zieleni w łazienkach

Na sezon 2021 można znaleźć wiele aranżacji z wykorzystaniem zieleni. Dominuje trend butelkowej i turkusowej zieleni. Ponadto znaczenia nabierają rośliny zielone, które mocno ożywiają jasne wykonanie wnętrza łazienki.

W tym roku można zauważyć chęć ożywienia pomieszczenia, dlatego też w kolekcji znajdziemy kolory tropiku, które podkreślają charakter całego wystroju. Na ścianach znajdziemy płytki z wykorzystaniem tropikalnej tekstury. W połączeniu z grafitem oraz ciemnym brązem dają nietypowe wykończenie, które mocno nawiązuje do stylu eko i zachęca do życia w zgodzie z naturą.

W dodatku zieleń znajdziemy również w stylu industrialnym. Trend 2021 to wprowadzenie ożywienia w ten styl. Teraz surowy industrial zaczyna nową ożywioną erę. Dlatego też w kolekcjach na 2021 rok można znaleźć świetne połączenia przemysłowego, loftowego wzornictwa z wykorzystaniem cegły oraz płytek nawiązujących do stylu boho. Całość tworzy wspaniałą równowagę, która jest ożywiona w wyrównany sposób, a jednocześnie nawiązuje do poprzedniego stylu przemysłowego.

Soczyste kolory

W trendzie na 2021 możemy również znaleźć kolory z wykorzystaniem soczystych kolorów. Jednak warto pamiętać, że dobór łazienki powinien być mocno przemyślany, a kolory w pełni dobrane i balansujące między sobą. W dodatku kluczem jest trzymanie się maksymalnie trzech tonacji, które będą stanowiły piękną całość.

Do najpopularniejszych, łazienek o soczystym wnętrzu możemy zaliczyć pomieszczenia z wykorzystaniem:

      • turkusu,
      • żółci,
      • oraz czerwieni.
Turkusowa lazienka
Turkusowa lazienka, zdjęcie: Darth Zuzanka

Coraz więcej czerni

Jeszcze kilka lat temu czarne barwy były negatywnie postrzeganie. Od ostatnich lat nabierają znaczenia, a ich wykorzystanie nadaje eleganckiego wystroju. W kolekcjach na 2021 rok tego koloru nie może zabraknąć. Dlatego też możemy znaleźć czerń wykorzystaną na kafelkach, podłodze, na ścianach, suficie. W dodatku czarne baterie, umywalki, wanny, które przepięknie łączą się z białym kolorze oraz płytkach podłogowych w kolorze dębowym ułożonych na kształt jodełki.

Czerń jest dosyć trudnym odcieniem, dlatego też sam projekt łazienki musi być bardzo dobrze przemyślany z uwzględnieniem każdego aspektu (przede wszystkim światła). Z pewnością nie należy się bać tego koloru. Krążący mit o trudno czyszczących się zabrudzeniach na czarnych przestrzeniach przechodzi do przeszłości. Obecnie producenci tworzą takie płytki, które są pokryte specjalną powłoką, umożliwiającą dogodne czyszczenie powłoki.

autorką jest Karolina Pisarska

Złota arbatura i boho
Złota armatura, zielenie – bardzo trendy w łazience 2021. Zdjęcie: Tomáš Lhotský

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ