Kwietniki, rodzaje i jaki wybrać?

Za oknem przyroda budzi się do życia, a tym samym możemy zadbać o dodatkowy wystrój w środku mieszkania lub domu. Świetnym sposobem na ożywienie pomieszczenia, jak również tarasu, czy ogrodu są różnego rodzaju kwietniki wypełnione naszymi ulubionymi roślinami. Jaki kwietnik wybrać, jakie rośliny w nim umieścić, gdzie postawić kwietnik?

Jaki kwietnik wybrać?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo ofert z kwietnikami do domu oraz ogrodu. Wybór kwietnika zależny jest od:

  • pomieszczenia, jakie chcemy udekorować,
  • od tego czy kwietnik ma być postawiony wewnątrz, czy na zewnątrz domu,
  • roślin, które chcemy w nim zasadzić.

Kwietniki metalowe

Bardzo popularne stają się kwietniki metalowe, wykonane w stylu loftowym, które świetnie komponują się ze stylem industrialnym, ale nie tylko. Mimo wszystko są one uniwersalne i również świetnie sprawdzą się w klasycznym wykończeniu. Jeśli zdecydujemy się na kwietnik metalowy z drewnianym wykończeniem, to warto zasadzić w nim rośliny zielone m.in. rośliny opadające, domowe trawy, czy kaktusy. Ten duet świetnie współgra i daje wspaniały efekt kolorystyczny.

Od razu zaznaczę, że we wspomnianym kwietniku można również zasadzić kwiatki, które wniosą ożywienie do kompozycji. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie roślin zielonych z kwiatkami w typie storczyków.

Kwietniki drewniane

Kolejne mogą być kwietniki drewniane, które świetnie sprawdzą się do wystroju klasycznego, czy skandynawskiego. Ponadto dobrze zaimpregnowane mogą służyć jako wystrój na zewnątrz. Wspomniany drewniany kwietnik możemy udekorować np. różnego rodzaju ziołami, oraz postawić jako dekorację, oraz „poletko ziołowe” w naszej kuchni. Co więcej, kwietniki drewniane są niezwykle uniwersalne. Możemy sadzić w nich różnego rodzaju i koloru kwiatki, gdzie przy zachowaniu odpowiedniej kompozycji często uzyskamy bardzo zadowalający efekt. Ponadto sprawdzą się one wszędzie, w każdym pomieszczeniu.

Poza bardzo popularnymi kwietnikami metalowymi w stylu industrialnym oraz kwietnikami drewnianymi możemy wybrać również pozostałe wzory. Świetnie prezentują się kwietniki wiszące, oraz kwietniki w postaci półek powieszonych na ścianie. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej wyobraźni. Zawsze należy pamiętać, aby kwietnik był dodatkiem do naszego wystroju i dobrze komponował się z całym wnętrzem.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ