Jakie biurko wybrać?

Biurko jest to mebel przydatny nie tylko dzieciom do nauki i odrabiania lekcji, ale także każdy z nas dzięki takiemu meblowi może sobie stworzyć swój własny kącik do pracy. Nie należy się także przejmować tym czy będzie się ono dobrze komponowało z resztą mebli, ponieważ na rynku są one dostępne w najróżniejszych formach, wzorach, jak również wykonane są z różnych materiałów.

Tworzywo

Oczywiście jednym z ważnych kryteriów na które zwraca się uwagę kupując biurko jest jego funkcjonalność. Natomiast ważne jest także to, aby zwrócić uwagę z jakiego tworzywa jest ono wykonane. Ponieważ od tego zależy jak długo dane biurko nam posłuży. Najtańsze są biurka wykonane z płyt pilśniowych lub wiórowych. Niestety za tą niska ceną kryją się pewne mankamenty, a mianowicie pod wpływem wilgoci czy też grzejnikowego ciepła okleina może się odklejać, czego niestety nie da się odnowić. Drugim rodzajem są biurka wykonane z litego drewna, dzięki któremu są trwalsze niż te z płyty, ale co za tym idzie niestety są dużo droższe. Jednak może to być zakup na całe życie.

Kształt biurka

Możemy także wyróżnić parę rodzajów biurek w zależności od ich wyglądu. Oczywiście na naszym rynku oprócz tradycyjnego biurka dostępne jest także na przykład biurko narożne. Dzięki któremu można zaoszczędzić trochę miejsca w mieszkaniu, jak również dużo łatwiej się na nim pracuje, ponieważ ma się do dyspozycji więcej miejsca na książki czy też komputer. Można także zakupić biurko wbudowane w meblościankę, co także pozwoli nam zaoszczędzić miejsce. Choć w tym przypadku warto, aby było ono umieszczone blisko okna, ponieważ przy takim zabudowanym biurku może być ciemno. Do małego pokoju dziecka możemy także znaleźć taki zestaw, gdzie biurko stanowi całość z łóżkiem i szafą. Jednak, gdy ktoś nadal nie może znaleźć w sklepach odpowiedniego biurka dla siebie to w niektórych miejscowościach można się udać do stolarza, który wykona biurko takie jakie chcemy.

Ważne wskazówki przy wyborze biurka

Ważne jest, aby wiedzieć, że gdy kupujemy biurko wyposażone w półki niezbędne do ustawienia sprzętu komputerowego to najlepiej, aby biurko miało wysuwany blat na klawiaturę. Jak również monitor powinien być ustawiony w odległości co najmniej 45 centymetrów od naszych oczu. Natomiast, gdy jest on ustawiony na specjalnej nadstawce to nie powinna ona być wyższa niż 10 centymetrów. Ponieważ monitor powinien znajdować się na wysokości wzroku osoby siedzącej. W przypadku, gdy planujemy kupić biurko dla dziecka należy wiedzieć, że w niektórych biurkach istnieje możliwość regulacji blatu. Dzięki czemu zawsze będzie mogło być dostosowane do wzrostu dziecka. Standardowa wysokość to 72 – 75 centymetrów. Natomiast jeśli chodzi o przestrzeń pod biurkiem to, aby było nam swobodnie to biurko powinno mieć 60 centymetrów głębokości i 70 centymetrów szerokości.

Jakie wybrać biurko
(zdjęcie: Thomas Carrillo)

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

(tematy: biurka, biurko komputerowe, biurko narożne, biurko wymiary, biurko narożnikowe, biurko małe, biurko szklane, biurko komputer, biurko sosnowe)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ