Jak zrobić stroik świąteczny? Sześć pomysłów

Stroik świąteczny to obok choinki jeden z najczęstszych akcentów Bożego Narodzenia w naszych domach. Mamy dla Was 6 pomysłów na to jak zrobić go samodzielnie.

Bombki w wazonie to szybki pomysł na nowoczesną dekorację stołu świątecznego. Najlepszym pomysłem jest wybranie wazonu wyglądającego jak prostopadłościan lub wazon. Do wazonu wkładamy bombki i dodatkowo możemy zawiązać go wstążką. Taka dekoracja będzie przypomina upominek świąteczny

Bombki w wazonie

Szyszki na gałązce to również prosty pomysł. Musimy tylko znaleźć gałązkę która będzie odpowiednia dla naszego wazonu. najpierw wkładamy do wazonu szyszki, następnie gałąź. Potem na gałęzi wieszamy szyszki.

szyszki na gałązce

Latarenki ze świecami można używać oczywiście cały rok, to bardzo ładna dekoracja naszych balkonów i tarasów. W domu w czasie świąt można koło nich umieścić gałęzie sosny, jodły lub świerku. Wtedy latarenka od razu nabierze świątecznego wyrazu.

latarenki ze świecami na stole

Świece szczególnie kojarzą nam się ze świętami, wybierzmy takie, które będą pasować do stołu oraz będą w klimacie świątecznym. Świecę można dodatkowo obwiązać wstążką z kokardką. Pamiętajmy tylko żeby podczas palenia się świecy usunąć ją w odpowiednim momencie.

świece na podstawce

Szyszki i gałęzie na wigilijnym stole dodadzą świętom rustykalnego klimatu. Taka dekoracja stołu wprowadzi trochę bałaganu. Ale wynagrodzi nam to swoim jakże urokliwym klimatem.

Szyszki na stole

Świece w kolorach czerwieni i zieleni umieszczamy na prostokątnym talerzu wśród żurawiny. Możemy dodatkowo dodać gałęzie sosny, świerku lub jodły.

świece w żurawinie

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ