Fototapety powiększające wnętrze

Posiadasz skromne mieszkanie, lub dom o niewielkiej przestrzeni? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz optycznie zwiększyć metraż pomieszczenia? Jeśli lubisz fototapety, to jest to idealne rozwiązanie, aby przestrzeń stała się większa.

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

Jaką fototapetę wybrać

Jeśli naszym głównym celem jest optyczne zwiększenie przestrzeni pomieszczenia, wówczas musimy wybrać fototapetę przestrzenną. Co to oznacza? Mianowicie zdjęcie nadrukowane na fototapecie musi obrazować najlepiej jakąś drogę, czy ścieżkę, niekończącą się perspektywę. Dlatego też dobrym pomysłem jest wykorzystanie fototapet obrazujących różnego rodzaju ścieżki, drogi, korytarze budynków itp.

Jedność z pomieszczeniem

Wybór fototapety mógłby wydawać się banalnie prosty. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę dobry efekt optycznego powiększenia pomieszczenia, to musimy wybrać taką fototapetę, która będzie dobrze komponowała się z pozostałą częścią wnętrza.

Przeważnie zmiana wizerunku pomieszczenia oraz naklejenia fototapety jest powiązana z totalnym remontem danego pokoju. Jeszcze przed doborem odpowiedniego stylu zadbajmy również o wstępne wybranie fototapety. Kluczem do uzyskania dobrego efekty jest dobranie takiej fototapety, aby była przedłużeniem naszego pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu tej samej kolorystyki, jakie obrazuje wnętrze. Mianowicie jeśli np. posiadamy pokój o białych ścianach i podłodze o naturalnym kolorze drewna, to wybierzmy taką fototapetę, której kolory będę bardzo zbliżone do kolorów pomieszczenia, np. fototapetę obrazującą korytarz, której ściany i podłoga są identycznego lub bardzo zbliżonego koloru do ścian i podłogi naszego pomieszczenia.

Kontrast

Optyczne powiększenie możemy również uzyskać poprzez wybór fototapety, która kontrastuje z naszym wnętrzem, ale jest w innych kolorach niż wystrój naszego wnętrza. Oczywiście zabieg wyboru jest wtedy utrudniony. Mianowicie trzeba dobrać taką fototapetę, która będzie współgrać z wystrojem wnętrza, ale nie będzie jego przedłużeniem, inaczej mówiąc, nie będzie odwzorowywać koloru ściany i podłogi.

Fototapety z tego rodzaju to różne wizerunki mórz, ścieżek lasów, miejskich uliczek, pomostów itp.

Kończąc, podczas wyboru fototapety powiększającej starajmy się zadbać o to, aby cały wystój był prawidłowo skomponowany. Jeszcze przed remontem pamiętaj, aby dokładnie zmierzyć ścianę, na której ma widnieć fototapeta i wybierz taką, która pokryje całą powierzchnię ściany. Oczywiście najlepszym sposobem jest zamówienie w odpowiednich rozmiarach wybranej fototapety. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się świetnym efektem.

 

 

 

 

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ