Feng shui w sypialni

Sypialnia jest niezwykle ważnym, jeśli nie najważniejszym miejscem w domu. Spędzamy w niej trzecią część naszego życia. To w niej zazwyczaj odpoczywamy i regenerujemy siły. Jest ona najsilniej połączona z małżeństwem, czy innymi związkami. Sypialnia małżeńska powinna znajdować się w najspokojniejszej, ustronnej części domu, stwarzać warunki sprzyjające wypoczynkowi, dawać poczucie bezpieczeństwa.

W feng shui zalecane jest umiejscowienie sypialni w prawej części domu. Wpływa to niezwykle korzystnie na związki, bogactwo, zdrowie i inne dziedziny życia. Aby w naszym domu panował spokój i dostatek, a życie małżeńskie kwitło, sypialnia małżeńska powinna znajdować się za poprzeczną linią dzielącą dom na dwie połowy. Obszar ten stanowi najcichszą i pełną mocy część domu. Sfera domu znajdująca się z przodu tej linii odpowiada działaniu i życiu towarzyskiemu. Jeśli sypialnię umieścimy w przedniej części mieszkania, odpoczynek bywa zakłócony, a chi małżeństwa naruszone. Im dalej od drzwi wejściowych znajduje się sypialnia, tym większy będziemy mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym domu i życiu.

Wejście do sypialni powinno być łatwo dostępne. Sypialnia nie powinna znajdować się w części domu, która może być zblokowana (brak przepływu lub ruchu), albo trwać w zastoju (przygnębiająca lub duszna atmosfera). Małżeńska sypialnia powinna być największą sypialnią w domu.

Sypialnia nie powinna znajdować się nad garażem, ponieważ wjeżdżające samochody powodują przepływ chaotycznej i destruktywnej energii. Osoby śpiące w takiej sypialni mogą mieć problemy z oddychaniem. W garażu zbiera się negatywna energia “Sha”, która wywiera negatywny wpływ na organizm człowieka.

Okno sypialni nie powinno wychodzić na ruchliwą ulicę, znajdować się na linii drogi wjazdowej lub prostopadłej do ulicy, gdyż wywołuje to niepokój, zniecierpliwienie, oraz poirytowanie. Gdy ściana sypialni przylega do garażu, w którym samochód skierowany jest bezpośrednio na nią, mieszkańcy mogą odnosić kontuzje fizyczne.

Ustawienie łóżka w stosunku do drzwi sypialni (lub ust “chi”) jest ważniejsze niż jego położenie względem kierunków świata (wschodu, południa, zachodu, północy). “Usta chi” stanowią główny punkt, przez który energia wpływa do pokoju. Nie należy ustawiać łóżka naprzeciw “ust chi”. Takie ustawienie może powodować wypadki i różne dolegliwości. Łóżko umiejscowione z dala od linii wejścia to ważne zabezpieczenie przed przeszkodą. Osoba leżąca w łóżku powinna mieć możliwie duży widok na sypialnię. Im więcej widzimy, tym pewniej i spokojniej się czujemy. Drzwi powinny być łatwo widoczne od strony łóżka, zapewniając tym samym poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Nie należy przechowywać niepotrzebnych rzeczy pod łóżkiem. Niestosowanie się do tej zasady jest gwarancją ukrytych przeszkód w związku. Jeśli zagracamy tę przestrzeń, prawdopodobnie także na niewidzialnym poziomie odczuwamy brak przepływu energii w związku, oraz innych dziedzinach życia. Oczyszczenie miejsca pod łóżkiem przynosi niezwykła ulgę i wywiera uwalniający wpływ na nasz związek.

Te zasady ustawienia łóżka wnoszą moc i harmonię do sypialni. Według feng shui łóżko jest jednym z tych czynników, które najsilniej oddziaływają na nasze życie, zatem jego odpowiednie usytuowanie jest znaczące dla naszego związku, zdrowia, bogactwa i wielu innych sfer życia.

Obecnie w wielu domach część sypialnianą łączy się z łazienką i garderobą. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, jednakże stwarza liczne problemy feng shui. Drzwi łazienki znajdujące się w pobliżu łóżka mogą powodować potężny odpływ energii ze sfery wzajemnych związków, a także innych obszarów życia. Najkorzystniej jest ustawić łóżko w jak największym oddaleniu od drzwi łazienki. Łóżko nie powinno być skierowane bezpośrednio na nie. Położenie to może powodować kłopoty zdrowotne. Ważne jest także to, by drzwi do łazienki umieszczonej w sypialni były stale zamknięte. Zapobiegnie to wyciekaniu chi związku i zdrowia do łazienki, czego rezultatem jest utrata energii życiowej.

Łóżko powinno być umieszczone na ścianie bez przeszkód po przekątnej od drzwi. Łóżko należy ustawić daleko od okna. Na łóżko powinniśmy mieć możliwość wejść zarówno z prawej jak i lewej strony.

Świeżo ścięte kwiaty ustawione w sypialni wnoszą do związku ożywczą energię. Sprzyjają także życiowemu szczęściu. Pamiętajmy, by wymienić kwiaty na świeże, gdy te tylko zaczną więdnąć. Trzeba także usuwać przekwitłe i uschnięte kwiaty nie tylko z sypialni, ale i reszty pomieszczeń w naszym domu. Te symbole przeszłości, zużytej energii nie pomogą zwabić pełnego życia i energii partnera. Wywierają także również negatywny wpływ na najbliższe otoczenie i ludzi w nim się znajdujących. Aby do naszego życia zawitała nowa miłość, ustawmy czerwony kwiat w białym wazonie w rogu sypialni.

Istotną sprawą jest oświetlenie naszej sypialni. Jasne oświetlenie to remedium o wielkiej mocy. Główne światło powinno być na tyle silne, aby samo dobrze oświetlało cały pokój. Najlepsze oświetlenie, szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie górne zgodne z zasadami feng shui, dają lampy o świetle mocnym i jasnym, nie zaś jaskrawym, oślepiającym, czy przytłaczającym.

Właściwy dobór kolorów w sypialni ma wpływ na nasz związek. Najbardziej zalecane barwy to różne odcienie zieleni i niebieskiego. Wnoszą one uzdrowienie i równowagę. Unikajmy ciemnych odcieni tych kolorów, gdyż powodują one stany depresyjne i introwersję. Stosujmy farby matowe. Można również pomalować ściany w naszej sypialni na różowo, gdyż kolor ten sprzyja energii miłości. Stanowczo należy wyeliminować kolor brzoskwiniowy z sypialni. Kolor ten może szybko doprowadzić do niezgody. Czytaj więcej o kolorach w feng shui i sypialni.

Nieprawidłowe ustawienie łóżka

Nieprawidłowe ustawienia łóżka w sypialni w Feng shui

1. Dolna część łóżka nie powinna być skierowana do drzwi. Moc Qu przeszkodzi Ci we śnie.
2. Również z powodu Qu łóżko nie powinno być położone na tej samej ścianie co drzwi.
3. Łóżko nie powinno znajdować się pod oknem, żeby wiatr i deszcz nie przeszkadzały w śnie.
4. Łóżko nie może być ułożone pomiędzy drzwiami i oknem.
5. Łóżko nie może być położone na rogu w jakikolwiek sposób.
6. Sypialnie i łóżka nie mogą być pod belkami stropowymi.

Autorką artykułu jest Anna Wołoszyn i Damian Wiącek.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ