Feng shui w domu

Feng shui kładzie wielki nacisk na porządek oraz czystość, ponieważ nieład, oraz wiele niepotrzebnych rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu naruszają przyjazny przepływ informacji oraz negatywnie wpływają na nasze życie. Warto usunąć z pomieszczenia przedmioty, które działają negatywnie na naszą sferę emocjonalną, jak na przykład zdjęcia naszego byłego partnera, czy partnerki. Dobrze by było, by w pokoju znajdowały się żywe kwiaty, które pozwolą na swobodny przepływ energii chi.

Pokój dzienny, salon

Pokój dzienny (salon) jest miejscem reprezentatywnym naszego domu. Tu zapraszamy naszych gości, tu omawiamy ważne, rodzinne sprawy, również tu się relaksujemy, dlatego ważne jest, aby pomieszczenie całkowicie odpowiadało indywidualnym cechom jego mieszkańców. Zgodnie z feng shui pokój dzienny powinien znajdować się jak najbliżej drzwi wejściowych. Dobrze jest, gdy pokój dzienny jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzi się z przedpokoju, lecz absolutnie niedopuszczalnym jest, aby po otwarciu drzwi wejściowych od razu znaleźć się w pokoju gościnnym.

Lokalizacja pokoju dziennego zależy od kierunku osadzenia domu i jego drzwi wejściowych. Gdy front domu (Czerwony Feniks) skierowany jest na geograficzne południe, wówczas najlepiej by było, gdyby okna pokoju dziennego wychodziły właśnie na ten kierunek reprezentowany przez żywioł ognia. Szczęście, sława, radość- to, co najlepsze dla naszego domu- płynie z południa (kierunek Czerwonego Feniksa); powodzenie, ochrona i mądrość płyną ze wschodu (kierunek Zielonego Smoka). Te dwie lokalizacje będą najwłaściwsze dla naszego pokoju dziennego.

Według zasad feng shui nie wszystkie pokoje można łączyć. Niedopuszczalnym jest połączenie pokoju dziennego z sypialnią, gabinetem, garderobą, toaletą, czy nawet kuchnią. Czasem jednak budownictwo mieszkaniowe nie daje nam wyboru łącząc często salon z kuchnią. W takim wypadku należy wizualnie oddzielić pokój gościnny od kuchni, stosując na przykład inny rodzaj materiału na podłogi, czy ściany w każdym z tych pomieszczeń. Można także zawiesić na ścianach danego pomieszczenia obrazy o tematyce związanych z jego charakterem, w salonie na przykład fotografie bliskich nam osób, a w kuchni obrazy przedstawiające owoce, czy potrawy na talerzach.

Zgodnie z zasadami feng shui zestaw wypoczynkowy powinien być ustawiony frontem do drzwi, absolutnie nie może być ustawiony do nich tyłem. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie takich mebli po kole, lub w kształcie graniastosłupa. Nie należy wybierać miejsca pomiędzy drzwiami, a oknem, gdyż w ten sposób powstaje mocny strumień energii. Ważnym elementem jest również wystarczająca ilość światła. Ciemne miejsca w pokoju, na przykład rogi, kąty, powinny być doświetlone kolorami, roślinami, lub lampą. Także odpowiednio umieszczone lustro może oświetlić ciemne kąty.

W pokoju dziennym nie powinna się znajdować duża ilość mebli. Doskonałym uzupełnieniem wystroju będzie umieszczenie w pokoju kilku dzieł sztuki, oraz żywych kwiatów, najlepiej o zaokrąglonych liściach. Pozwoli to na swobodny przepływ energii w naszym pomieszczeniu.

Autorem artykułu jest Anna Wołoszyn

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ