Drewniane żaluzje

W sprawie drewnianych żaluzji można powiedzieć, że jest to zarówno element wystroju pomieszczenia. Jak również chronią one nasze mieszkanie przed nadmiernym słońcem, czy tez przed wzrokiem sąsiadów. Idealnie nadają się dla osób które lubią mieć w mieszkaniu drewniane elementy. Ponieważ drewno sprawia, że dane pomieszczenie ma wiele uroku oraz staje się wyjątkowe.

Drewniane żaluzje przede wszystkim służą do osłony okien. Swoim pięknem dodają uroku eleganckim wnętrzom oraz dzięki nim dane pomieszczenie zyskuje wysoki poziom estetyki.

Rodzaje drewnianych żaluzji

Jednym z kryteriów dzięki, którym można wyróżnić rożnego rodzaju drewniane żaluzje jest rodzaj drewna z którego są wykonane. Jednak najbardziej popularnym drzewem jest naturalne, ekologiczne drewno lipowe. Warto także wiedzieć, że przeważnie żaluzje z drewna są produkowane z lameli o wymiarze 25 lub 50 mm. Oczywiście nie należy się martwić tymi wymiarami, ponieważ są one dostępne także w innych rozmiarach. Zarówno do standardowych okien, jak również do tych znacznie większych, czy tez mniejszych niż w systemie standardowym. Można także znaleźć takie, które zakrywają jedynie wnękę okienną, lub takie zakrywające całe okno.

Montaż i sterowanie żaluzjami

Jeśli chodzi o miejsce montażu to można je zamontować zarówno do ściany, jak również do listw przybyszowych, a nawet do wnęk. Natomiast w sprawie sterowania to najczęściej można spotkać takie, które opuszczamy za pomocą specjalnego sznureczka. W przypadku, gdy sznureczek się zerwie, nie należy panikować, ponieważ bez problemów można go wymienić na nowy. Na rynku można spotkać także, takie z drabinką taśmową. W tym przypadku plusem jest to, że kolor drabinki można wybrać samemu. Na przykład taki, który będzie nam pasował do dywanu lub mebli, tworząc dzięki temu w pomieszczeniu harmonijną całość.

Kolory drewnianych żaluzji

Jeśli chodzi o kolor to drewniane żaluzje są oczywiście w kolorze naturalnego drewna. Choć jak wiadomo różnią się one odcieniami, dlatego bez problemów każdy wybierze taki, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Jak również dzięki temu bardzo łatwo można je skomponować z meblami lub ramami okiennymi. Każda listwa będzie się także różnić ilością słojów. Niektórym niestety przeszkadza taki zmienny układ słojów, natomiast inni twierdzą, że to jest właśnie największą zaletą tych żaluzji. Dlatego to także zależy od gustu.

Przy zakupie tego typu żaluzje ważne jest, aby wiedzieć, że jest to naturalny produkt, dlatego drewniane listki mogą się łatwo wykrzywiać. Jak również nie należy ich zakładać w pomieszczeniach, które mają wysoką wilgotność.
Żaluzje drewniane
(zdjęcie: PureImage)

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ