Beton w łazience

Beton, kiedyś spotykany tylko w przemysłowych wnętrzach wkroczył kilka lat temu do naszych mieszkań. Coraz częściej pojawia się również w naszych łazienkach. Dodaje łazienkom industrialnego wyglądu, polubili go zwolennicy minimalizmu. Beton odpowiednio zaimpregnowany jest wygodny w utrzymaniu i wodoszczelny.

Beton może być obecny w łazience pod kilkoma postaciami. Można użyć betonu architektonicznego (lub też licowego, fasadowego, elewacyjnego czy strukturalnego). Wypolerowany nie pochłania wody, nie kruszy się. Musi być jednak odpowiednio położony przez profesjonalną ekipę wykończeniową. Podłogę w łazience również można wyłożyć specjalną wylewką, która będzie udawać kolorem i strukturą beton. Jeśli pójdziemy na całość możemy również pokusić się o betonową wannę i umywalkę. Jeśli jednak chcemy ocieplić wnętrze zróbmy drewnianą podłogę lub z płyt imitujących drewno. Użycie drewnianych blatów i szafek również doda ciepła naszej łazience.

Na ścianie można też położyć duże i masywne płyty betonowe, muszą być one jednak przystosowane do łazienki, bez porów i odpowiednio wypolerowane. W sklepach można również kupić płytki łazienkowe imitujące beton.

łazienka w betonie
Fotorafia: skonahem.com
Beton w łazience
Fotorafia: badrumsdrommar.se

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ