Baterie kuchenne

Wybór odpowiedniej baterii kuchennej czasami wcale nie jest taki prosty, jak by się mogło wydawać. Zważywszy na to, że w sklepach jest ich tyle, że nie wiadomo na jaką się zdecydować. Najważniejsze jest jednak to, aby była ona łatwa w użytkowaniu, jak również, aby była pomocna pod względem oszczędzania wody.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

Rodzaje baterii kuchennych

Ze względu na miejsce montażu baterii kuchennej wyróżniamy baterie sztorcowe, które są mocowane w specjalnym otworze na zlewozmywaku. Jak również naścienne, które montujemy na ścianie.

Jeśli chodzi o materiał z którego są one wykonane to możemy wyróżnić baterie wykończone kompozytem (idealnie pasują do kompozytowych zlewozmywaków) oraz baterie chromowane, które wykonane są ze stali nierdzewnej. W tym wypadku, każdy może wybrać taką, która mu najbardziej odpowiada, ponieważ wszystkie rodzaje występują w formie zarówno błyszczącej, jak i matowej.

Kształt baterii kuchennych

Oczywiście baterie kuchenne produkowane są w najróżniejszych kształtach. Na przykład są baterie tradycyjne, jak również takie z wysoka wylewką, która bardzo ułatwia mycie większych naczyń, garnków lub misek. Można znaleźć także takie z wyciąganą specjalną wylewką (jak słuchawka prysznicowa), dzięki której łatwiej umyje się niektóre rzeczy czy też sam zlewozmywak. Natomiast jeśli chodzi o kran to przy niektórych bateriach można nim sterować zarówno góra – dół , jak również tradycyjnie na boki. W niektórych bateriach możemy się spotkać także z funkcją zmieniania strumienia ciągłego na prysznicowy. Przy wyborze baterii kuchennej warto także zastanowić się nad tym czy chcemy kran z dwoma kurkami, czy też jedna dźwignię, która od razu wyłącza zarówno zimną, jak i ciepłą wodę.

baterie kuchenne
(zdjęcie: Florian Painke)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ