Wzmacniacze sieci komórkowych do domów

Często budując dom na obrzeżach miast lub w mniejszych miejscowościach nie możemy cieszyć się dobrym zasięgiem sieci komórkowych w domu, czasami wewnątrz budynku zasięgu w ogóle nie ma lub zdarza się, że rozmowy są przerywane. W przypadku braku stałego łącza z kablówki jesteśmy skazani na LTE. Szybkość Internetu jest słaba kiedy dom jest daleko od nadajnika lub nadajnik zasłaniają inne budynki. Nie jest to sytuacja bez wyjścia. Z pomocą służą nam wzmacniacze (repeatery) sieci komórkowych dla sieci typu GSM, DCS, 3G i nawet LTE.

Wzmacniacze sygnałów sieci komórkowych nie są drogie i pozwalają nam cieszyć się lepszym dostępem do usług naszego telekomu. Co ważne jeden wzmacniacz posłuży nam do wszystkich sieci komórkowych które może złapać na zewnątrz budynku. Wiele zestawów dostępnych na rynku jest bardzo prostych w instalacji.

Wzmacniacze dzieli się ze względu na rodzaje sieci jakie obsługują: GSM, DCS, 3G i LTE. Oraz ze względu na to jakie powierzchnie są w stanie obsługiwać. Dostępne są rozwiązania dla powierzchni 100 metrów kwadratowych i nawet powyżej 4000 metrów kwadratowych dla dużych powierzchni, zwykle przemysłowych. Są również różne anteny które powinniśmy umieścić na dachu naszego domu. W zależności od tego jak daleko jesteśmy od najbliższej stacji bazowej oraz jaka jest widoczność anteny nadawczej, ile budynków nam zasłania tą widoczność powinniśmy wybrać odpowiednią antenę. Może się okazać, że antena powinna być umieszczona odpowiednio wysoko i do kosztu nadajnika trzeba doliczyć koszt budowy masztu.

antena nadawcza sieci komórkowej
Zdjęcie: FaceMePLS / flickr

wzmacniacz sieci komórkowej
Zdjęcie: Andy Wilson / flickr

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ