Kotły grzewcze

Kotły grzewcze są zarówno bezpieczne i ekologiczne, jak również proste i łatwe w użytkowaniu. Dzięki nim można w prosty sposób zaoszczędzić nie tylko energię, ale również opał. Na naszym rynku asortyment kotłów grzewczych jest bardzo duży. Dlatego nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego do swojego domu.

Rodzaje kotłów grzewczych W Polsce kotły grzewcze znane są od początku lat 90-tych. Jako pierwsze produkowane były kotły na paliwo stałe. Później pojawiły się kotły olejowe przy których można było w zależności od zapotrzebowania ciepła sterować pracą palnika, jak również powstały kotły gazowe. Natomiast obecnie na rynku wybór jest o wiele bogatszy. Możemy zatem wyróżnić następujące typy kotłów grzewczych:

 1. Kotły turbo z zamkniętą komora spalania
 2. Kotły węglowe
 3. Kotły na drewno
 4. Kotły na pellety
 5. Kotły gazowe
 6. Kotły na ekogroszek
 7. Kotły niskotemperaturowe
 8. Kotły gazowe
 9. Kotły miałowe
 10. Kotły na brykiety
 11. Kotły kondensacyjne

Kotły grzewcze są to urządzenia, które przeznaczone są zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i dla lokali mieszkalnych. Natomiast kotły o dużej mocy kW mogą również być stosowane, jako kotły centralnego ogrzewania i są w stanie ogrzać nawet duże osiedla mieszkaniowe. Niektóre kotły grzewcze posiadają także dodatkowo podgrzewacze ciepłe wody użytkowej lub inne elementy, które występują w instalacji centralnego ogrzewania.

Wybierając kocioł grzewczy należy zwrócić uwagę na to, na jaki opał będzie on zasilany. Ponieważ od tego zależy miejsce w którym musiał by on być zamontowany, jak również koszty konserwacji czy też sposób jego obsługi.(zdjęcie: VeloBusDriver / Flickr)

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Exit mobile version