Trawa pampasowa

Trawa pampasowa – coraz bardziej modna, coraz mniej egzotyczna, kwitnie dopiero pod koniec lata i jest świetną alternatywą dla tych, którzy tak bardzo chcą zasłonić się od sąsiadów i mają dość tui. Tuje możemy spotkać wszędzie zasłaniają nas przed sąsiadami i dają nam prywatność. Jeśli nie chcemy mieć ogrodu takiego samego jak wszyscy możemy zdecydować się na piękną, zieloną trawę pampasową. Trawa ta świetnie też nadaje się na tarasy i balkony.

Trawa pampasowa w ciągu kilku miesięcy może urosnąć nawet do 2,5 – 3 metrów, we wrześniu zakwitnie i będzie budzić zazdrość wśród sąsiadów. Trawa pampasowa świetnie wygląda w grupach, można z niej tworzyć żywopłoty.

Autorzy zdjęć: halfrain, Rachel Kramer i Jph1066. Licencja: CC BY-NC-ND 2.0

Większość traw pampasowych lubi miejsca słoneczne, gleby lekkie, próchnicze i umiarkowanie wilgotne. Trawy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, są bardzo odporne na szkodniki, nawozić je należy dwa razy w roku. Część z nich jest odporna na mróz więc można je zostawić w donicach na balkonie. Trawa pampasowa rozrasta się tworząc podziemne rozłogi, z których potem rosną pędy nadziemne.

Trawa pampasową należy przyciąć wczesną wiosną, jak tylko ustąpią mrozy. Wiosną trawa będzie jeszcze niewysoka. Jednak bardzo szybko urośnie i już latem będzie można podziwiać duże kępy trawy. Cena sadzonki trawy pampasowej w sieciowych marketach budowlano-ogrodniczych (Leroy Merlin, OBI, Castorama) to kilkanaście złotych (15-20 zł).

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ