Ficus ginseng

Ficus ginseng jest to roślina bonsai, inaczej zwana także ficusem microcarpa, czy też ficusem tępym.  Tego typu ficusa można trzymać zarówno w jasnych, jak i zacienionych miejscach. Nie należy jednak umieszczać go w bezpośrednim, pełnym słońcu.

Ficus ginseng
(zdjęcie: Phil Dokas)
Ficus ginseng jest to roślina doniczkowa. Idealnie nadająca się do uprawy w domu. Jest on silnie zbudowany z dekoracyjnych korzeni napowietrznych, dzięki którym nasza roślina może zyskać wspaniałe formy, które są niezwykle dekoracyjne.

Podlewanie i nawożenie ficus ginseng

Tego typu ficusa nie powinno się nadmiernie podlewać. Ważne jest, aby ziemia była wilgotna. W przypadku, gdy zauważy się wodę stojącą w spodku od doniczki, to należy ją wylać. Natomiast, jeżeli chodzi o nawożenie to należy robić to raz na miesiąc specjalnymi do tego nawozami.

Pielęgnacja ficus ginseng

W pielęgnacji ficusa ważne jest, aby przycinać go tak, aby zachował on kształt bonsai. Przycinanie należy jednak rozpocząć dopiero, gdy korzeń hodowlany naszego ficusa będzie miał co najmniej 15 lat. Roślina ta dobrze znosi cięcie gałęzi, dlatego bez problemu, każdy może uformować drzewko w takim kształcie w jakim sobie je wyobraził. Ważne jest także, aby pamiętać, że Ficus ginseng nie lubi, gdy się go obraca lub, gdy się go przenosi. Dlatego w tym przypadku najlepiej aby miał on swoje jedno niezmienne miejsce w którym będzie zawsze stał

Rozmnażanie fikusa ginseng

Sprawa rozmnażania w tym przypadku wcale nie jest skomplikowana. Należy jedynie odciąć pędy naszego ficusa i na kilka tygodni okryć je folią, która zapewni im odpowiednią wilgotność powietrza. Gdy pojawią się nowe pędy to folię należy usunąć.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ