Remont w 48 h

Z pewnością zastanawiałeś się kiedyś, czy remont w 48 h jest możliwy. Na pewno można przyjąć, że jest to bardzo trudne wyzwanie i zależne od kilku czynników. Ale możesz być pewien, że remont w 2 dni jest możliwy, tylko należy wszystko dokładnie zaplanować!

Remont w 48 h — jak się za to zabrać?

Każda z osób kiedy myśli o remoncie, ma przed oczami efekt finalny. Jednak zanim pomieszczenia będą gotowe, to stoi przed remontującym szereg wyzwań. Remont w 48 h jest możliwy, tylko wtedy kiedy masz każdy etap bardzo dobrze zaplanowany. Wcześniej wszystko przygotuj, jak również poproś o pomoc kilka osób. W pojedynkę trudno wyremontować pomieszczenia szybko i skutecznie. Dlatego jeszcze przed przystąpieniem do remontu:

  1. Zorganizuj grupę wsparcia, w postaci 2-3 osób, które będą w stanie Ci pomóc. Inną opcją jest ekipa remontowa, która podejmie się tego wyzwania, jednak musisz być świadomy, że cena prawdopodobnie będzie dużo większa.
  2. Wykonaj plan oraz szkic, który ułatwi Ci wizualizację Twojego pomysłu, a tym samym przyśpieszy oraz ułatwi realizację remontu.
  3. Inspiruj się w internecie. Kiedy tworzysz plan, zadbaj o to, aby był on dopięty na ostatni guzik, tak aby nie wprowadzać poprawek. Dlatego zaglądaj do różnych pomysłów w social mediach, które otworzą Twoją wyobraźnię na różne możliwości i zastosowania w przestrzeni.
  4. Wykonaj wszystkie pomiary, zwłaszcza wymiary ścian, podłóg, mebli, drzwi oraz okien. Dzięki temu będziesz wiedział, ile musisz kupić wybranych elementów takich jak farby, panele, płytki, listwy itd.
  5. Przygotowanie się do realizacji remontu. Jeśli masz pomocników lub ekipę remontową to przydziel im odpowiednie role. Tak, aby każdy z pracowników wiedział, na czym ma się skupić i co wykonać.
  6. Przygotuj listę wszystkich potrzebnych materiałów. Pamiętaj, aby opierać się o wcześniejszych wyliczeniach. Zakupy w sklepie zaplanuj tylko raz w trakcie trwania remontu. Każda dodatkowa wyprawa do sklepu budowlanego, to stracone cenne godziny.

Czy remont w dwa dni jest realny?

Wykonanie remontu mieszkania jest wykonalnym przedsięwzięciem, jednak musisz być świadomy, że jest to bardzo trudna czynność. Zwłaszcza kiedy decydujemy się na remont całego mieszkania. Co więcej, jeśli stoją przed nami zadania takie jak kucie, klejenie, czy szpachlowanie, wspomniany remont może być niewykonalny w 48 h, ze względu na długi czas schnięcia wykorzystanych środków.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ