Remont łazienki

Podczas decyzji o remoncie łazienki kluczowym aspektem jest wzięcie pod uwagę kilku czynników, które wpłyną na końcowy efekt. Jeśli łazienka jest stara, ma popękane fugi, spękane płytki, zardzewiałą wannę to czas na nową odsłonę. Na co zwrócić uwagę podczas remontu łazienki? Jak przygotować się do remontu łazienki? Jak zaplanować remont krok po kroku? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Jeszcze przed remontem łazienki i wyborem odpowiedniej ekipy remontującej, należy uwzględnić kilka czynników, które pozwolą na szybkie określenie kosztów oraz czasu trwania łazienki. Mianowicie należy zwrócić uwagę na:

  • powierzchnię łazienki,
  • budżet,
  • kolorystykę, wzór oraz model płytek,
  • ogrzewanie,
  • rozmieszczenie urządzeń łazienkowych,
  • wybór wanny lub kabiny prysznicowej,
  • światło,
  • dodatki i inne meble.

Dokładne zaplanowanie każdego szczegółu przed remontem łazienki pozwoli na wybór odpowiedniej ekipy remontowej oraz zadbanie o wymarzony wystrój łazienki.

Remont łazienki krok po kroku

Najważniejszym  aspektem w remoncie łazienki jest określenie budżetu, w jakim łazienka ma zostać wykonana. Kolejnym ważnym punktem podczas remontu łazienki jest wybór odpowiedniej ekipy remontowej. Mianowicie należy wybrać takich specjalistów, którzy w szybki i jednocześnie efektywny sposób wyremontują łazienkę, określą dokładnie jej koszt, oraz wykonają pracę remontowe w profesjonalny sposób. Podczas wyboru ekipy remontowej warto zapytać znajomych lub poszukać opinii w Internecie.

Następny etap to wstępne zaplanowanie rozmieszczenia wszystkich urządzeń od kabiny prysznicowej, po sedes, kończąc na szafkach. Jeśli zaplanujemy rozmieszczenie wspomnianych urządzeń łazienkowych, to możemy przystąpić do zaplanowania źródła ciepła. Podczas remontu łazienki warto rozważyć ogrzewanie podłogowe. Jest to świetne rozwiązanie podczas trwania zimowej pory. Największym atutem jest komfort uczucia ciepła, kiedy stoimy na płytach.

Kolejną istotnym punktem podczas remontu jest instalacja elektryczna oraz rozmieszczenie oświetlenia. Warto zaplanować tak oświetlenie, aby dobrze naświetlało łazienkę. Co więcej, warto dodać oświetlenie LED, które może wprowadzić świetny klimat w łazience. Wspomniane oświetlenie można zamontować w miejscach takich jak: pod szafką, czy w miejscu wanny.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ