Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne są zarówno trwałe, bardzo estetyczne oraz co najważniejsze łatwe w utrzymaniu. Również są one dobrymi izolatorami cieplnymi i akustycznymi. Tym bardziej na rynku pojawiają się coraz to nowsze kolekcje z zaskakującymi propozycjami wzorów oraz kolorów, z precyzyjnie wykonanymi nawet najdrobniejszymi detalami, więc nawet najbardziej wybredni bez problemów wybiorą takie które się im spodobają. Jak również idealnie nadają się zarówno do kuchni, łazienki, jak i na taras i balkon.

Rodzaje płytek

Wyróżnia się dwa rodzaje płytek: ścienne oraz podłogowe. Oczywiście wszystkie płytki różnią się wielkością, wzorami, listwami ozdobnymi, a także dekorami. Kupując płytki należy również pamiętać o zakupie narożników, cokolikach (płytki wykończeniowe przyścienne), czy też insertach czyli wstawkami ozdobnymi. Oczywiście w każdym sklepie są gotowe katalogi projektów, dlatego osoby, które nie mają pomysłu na aranżacje danego pomieszczenia płytkami w bardzo prosty sposób mogą z gotowych projektów wybrać taki, który będą chciały zastosować u siebie w domu.

Koszty

Koszt płytek ściennych podłogowych waha się w granicy od 30 zł do 100 zł za m2 lub nawet więcej w zależności od producenta . W przypadku, gdy cena wybranych już płytek przekracza możliwości finansowe naszego budżetu można połączyć na przykład tanie płytki z droższymi elementami z danej kolekcji, które najbardziej przypadły nam do gustu. Jak również w przypadku płytek ściennych nie trzeba wykładać nimi całego pomieszczenia czasami wystarczy umieścić je tylko na poszczególnych ścianach. Również dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest samodzielne założenie płytek. W sumie nie potrzebny jest do tego wielki talent wystarczy tylko mieć trochę chęci. Oczywiście przed zakupem należy dokładnie wymierzyć pomieszczenie w którym mają być płytki, aby było wiadomo ile ich potrzebujemy, choć zawsze watro kupić o parę sztuk więcej.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

Płytki ceramiczne
(zdjęcie: Jos Zomerplaag)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ