Okna drewniane czy PCV?

Okna drewniane to elegancja i tradycja. Od zawsze okna były produkowane z drewna. Jednak coraz częściej spotykamy okna PCV. Wybór dla wielu wydaje się ciągle oczywisty, okna drewniane „oddychają” są z naturalnego tworzywa. Czy jednak na pewno? Okazuje się, że okna PCV mają również wiele zalet, którymi nie mogą pochwalić się drewniane okna.

Po pierwsze okna PCV wcale nie muszą być „białym plastikiem”. Materiał, z którego się go wykonuje  to polichlorek winylu, można kupić okna PCV idealnie udające drewniane w niespotykanych kolorach, szarości, czerwieni, zieleni.

okno pcv drewniane

zdjęcie: nelso47 / freeimages.com

Okna z PCV są zdecydowanie bardziej szczelne niż drewniane, bardziej odporne na warunki atmosferyczne takie jak opady. Okna drewniane wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Może się zdarzyć, że będzie gnić, mogą pojawić się szkodniki w oknie czy nawet pleśń. W naszym klimacie drewniane okna co 3-5 lat wymagają odnowienia powłoki malarskiej od strony zewnętrznej. Większość z tych problemów nie dotyczy okien z tworzywa sztucznego. Jednak okno z PCV może się odkształcić od wysokich temperatur, a kolor może zmienić swoją barwę.

Jeśli chodzi o kwestę bezpieczeństwa to o wiele łatwiej włamać się do mieszkania przez okno PCV niż drewniane. Łatwo jest się wwiercić w polichlorek winylu. Podczas pożaru okna PCV łatwiej się spala i tworzy trujący dla człowieka dym. Okna drewniane jest zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Okna drewniane są około dwa razy droższe niż okna PCV i właśnie dlatego jest tak duża popularność okien PCV.

Okna drewniane
+ estetyka + bezpieczeństwo + funkcjonalność + trwałość (nawet 90 lat) cena  konserwacja
Okna PCV 
+ cena + konserwacja + odporne na wodę i chemię  estetyka  trwałość (do 40 lat)

[/col]


NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ