Ile kosztuje odbiór mieszkania?

Podczas zakupu mieszkania ważnym punktem jest jego odbiór. Cena odbioru mieszkania jest zależna od kilku aspektów m.in. metrażu całego mieszkania. Warto wspomnieć, że odbiór mieszkania możemy przeprowadzić sami, jednak dla osób, które nie są znawcami budownictwa to słabe rozwiązanie.

Na czym polega odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania to nic innego jak sprawdzenie stanu technicznego wszystkich pomieszczeń. Ma on na celu wyłapanie wad oraz zgodność z podpisywaną umową deweloperską. Proces ten w sam sobie jest dość skomplikowany. Aby w pełni sprawdzić stan mieszkania, należy posiadać wiedzę specjalistyczną w zakresie budownictwa. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi specjalnej firmy, która zajmuje się wspomnianym procesem. Na ryku są również dostępni indywidualni specjaliści, jednak w tym zakresie lepiej wybierać osoby z polecenia, które mają doświadczenie z tego typu czynnościami.  Ważne jest, aby wybrać naprawdę dobrego specjalistę lub firmę specjalizującą się w tego typu usługach. Ponadto warto zorganizować minimum dwuosobowy zespół do sprawdzenia stanu mieszkania.

Koszt odbioru mieszkania

Średni koszt odbioru mieszkania do 50 m2 wynosi około 400 zł. Jednak cena zależna jest od kilku czynników. Mianowicie w pierwszej kolejności koszt odbioru mieszkania zależny jest od metrażu. Im większy metraż, tym większa cena. Kolejnym czynnikiem wpływającym na koszt odbioru mieszkania to zakres usługi, z jakiej chcemy skorzystać oraz użytych sprzętów. Kolejnym aspektem, który może mieć wpływ na cenę, jest sam dojazd do budynku oraz koszt badania kamerą termowizyjną. Duży wpływ na cenę ma również lokalizacja oraz konkurencja. Im większa konkurencja na rynku to cena jest niższa. W dodatku koszt odbioru jest różny w zależności od miasta, w którym znajduje się mieszkanie.

Tak naprawdę wszystko zależne jest od przedsiębiorstwa oraz zakresów usług. Dlatego też warto zaczerpnąć informacji od kilu specjalistycznych firm oraz dowiedzieć się co wchodzi w zakres odbioru mieszkania.

Autorką artykułu jest Karolina Pisarska

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ