Domki letniskowe

Domki letniskowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przeważnie budowane są poza obrębem aglomeracji miejskiej, nad rzeką, jeziorem, w górach czy tez w lesie.

Sprawy formalne

Indywidualne budownictwo staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ dzięki temu można wypoczywać sobie w swoim domku letniskowym. Wśród pięknej przyrody, kiedy tylko ma się na to ochotę. Oczywiście najważniejsza rzeczą, która jest nam potrzebna, aby zbudować nasz domek letniskowy jest odpowiednia działka. Należy w tym przypadku zakupić ją prywatnie czy też wykupić od danej gminy. Może to być działka przeznaczona wyłącznie do budownictwa letniskowego. Następnie należy zatwierdzić projekt, jak również zezwolenie po czym można rozpocząć prace. Wszystkie te procedury są bardzo ważne, ponieważ właśnie dzięki nim będzie się pewnym, że nikt w przyszłości nie zakwestionuje naszych praw.

Wygląd
Po załatwieniu wszystkich formalnych spraw warto zastanowić się nad wyglądem takiego domku. Obecnie na naszym rynku możemy znaleźć specjalne gotowe już domki letniskowe. Zazwyczaj są one wykonane z drewna, choć można spotkać także domki letniskowe wykonane z płyt spilśnionych, jak również murowane. Do wyboru są domki mniejsze lub większe z jednym pomieszczeniem lub z dwoma specjalnie wydzielonymi. Mogą one również posiadać ganek lub specjalnie wydzielony taras lub też mogą być bez niczego. Należy również się zastanowić nad tym czy z naszego domku letniskowego będziemy chcieli korzystać także zimą, aby zawczasu dobrze określić i wykorzystać przestrzeń oraz funkcje domku. Ważne jest także to, aby taki domek letniskowy dobrze harmonizował z otoczeniem, tak aby odpowiednio wykorzystać naturalne warunki terenu.

Wystrój domku letniskowego

Natomiast jeśli chodzi o wystrój wnętrza to lepiej, aby wszystkie przedmioty, jak również wyposażenie nie przypominały nam naszego mieszkania w mieście. Najlepiej, żeby zastosować naturalne materiały takie jak: drewno, wiklina czy też skóra. Ponieważ to właśnie dzięki innemu wystrojowi uda nam się o wiele lepiej wypocząć.

autorką artykułu jest Joanna Rybarczyk

Domek letniskowy
(zdjęcie: Biczzz)

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ