10 pomysłów na tani remont

Remont domu czy mieszkania kojarzy się z ogromnymi kosztami i mnóstwem poświęconego czasu. Co więcej, remont to również nieporządek i przewrócenie życia do góry nogami na najbliższe tygodnie. W jaki sposób wyremontować mieszkanie, aby zrobić to jak najtaniej? Dzisiaj poznasz 10 praktycznych rad, w jaki sposób wykonać remont tanim kosztem.

Jak wykonać remont tanim kosztem? 10 pomysłów:

  1. Znajdź ekipę remontową — wraz z „demolką” mieszkania konieczna jest ekipa remontowa. Jednak, aby przeprowadzić renowację pomieszczenia jak najniższym kosztem, to najlepiej, abyś odświeżył dom sam lub z pomocnikiem z rodziny. Możesz również poszukać ekipy remontowej, jednak wybór najtańszej nie koniecznie może być dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze, tani majster to niedokładnie wykonana praca. Po drugie jeśli przeprowadzony remont będzie słabej jakości, to musisz liczyć się z poprawkami lub ponowną demolką w bardzo krótkim czasie, a to świadczy o dodatkowych kosztach.
  2. Malowanie płytek — aby szybko odświeżyć wygląd pomieszczenia, możesz pomalować płytki. To świetny sposób na tani i skuteczny remont łazienki lub kuchni. Aby malowanie starych płytek przyniosło doskonały efekt na lata, musisz w pierwszej kolejności oczyścić dokładnie ich powierzchnię, a następnie nałożyć minimum 2 warstwy wybranej farby. Jeśli pragniesz wykonać remont w taki sposób, to powinieneś zaopatrzyć się w specjalną farbę do malowania płytek.
  3. Nie kupuj wszystkiego w marketach budowlanych — większość osób remontując pomieszczenia w domu, kupuje potrzebne elementy, korzystając z oferty dużych marketów budowlanych. Co ciekawe małe przedmioty wymienne np. śrubki, czy złączki itp. są tańsze w pobliskich sklepach lub na Internecie. Dlatego warto, abyś szybko przejrzał ofertę i zamówił produkty w sklepie, który ma najlepszą propozycję sprzedaży.
  4. Malowanie mebli — kolejnym rozwiązaniem na remont domu tanim kosztem jest renowacja starych mebli, poprzez ich pomalowanie. Czasami wystarczy trochę wyobraźni i starym przedmiotom nadasz nowego życia i wyglądu. Jeśli wspomniane rzeczy są wykonane ze sklejki lub są fornirowane, wtedy idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie farby kredowej. Farba ta bardzo dobrze kryje powierzchnię, jak również nadaje nowego, niepowtarzalnego wyglądu. Aby wykonać tę czynność, w pierwszej kolejności musisz dokładnie wyczyścić powierzchnię mebli, a następnie nanieść kilka warstw środka.
  5. Tapetowanie — kolejnym skutecznym sposobem na odświeżenie pomieszczenia tanim kosztem jest tapetowanie ścian. Tapety nie są drogim produktem, dlatego opłaca się dekorować nimi ściany. W tym przypadku nie musisz wygładzać, gruntować, czy szpachlować ścian. Wystarczy dobry klej, pędzel oraz tapeta. W dodatku cała praca będzie zakończona w jeden dzień. Co więcej, na rynku są dostępne różnego wzoru tapety. Nawet takie, które imitują naturalną cegłę czy kamień. Dlatego będzie to świetny sposób na dekorację ściany w remontowanym pomieszczeniu.
  6. Połóż wykładzinę na starą podłogę — kolejnym tanim sposobem na renowację pomieszczenia jest położenie nowoczesnej wykładziny na starą podłogę. Jest to bardzo szybki sposób, który zaoszczędzi Ci cenny czas. Wystarczy kupić wybraną wykładzinę, dopasować do pomieszczenia oraz zamontować listwy.
  7. Klejenie płytek na płytki — aby zaoszczędzić pieniądze na skuwaniu starych płytek, możesz przykleić nowe płytki na stare. Jest to niesamowita oszczędność czasu oraz pieniędzy. Co ciekawe możesz wykonać tę czynność na płytkach ściennych, jak również podłogowych.
  8. Dekoracje — aby szybko, skutecznie i niewielkim kosztem odświeżyć pomieszczenie, warto dodać do niego dekorację. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie kamienia, cegły lub drewna, które zmienią cały wystrój pomieszczenia.
  9. Meble z palet — obecnie bardzo popularne stały się meble z palet. Sam materiał możesz pozyskać ze sklepu, pytając o dostępność niepotrzebnych, drewnianych palet, na których przywożone są produkty. Następnie wykonaj z nich meble ogrodowe, łóżko, czy meble do salonu według Twojego upodobania.
  10. Zmiana fug — aby szybko odświeżyć wygląd łazienki, możesz zmienić kolor fug. W tym celu zastosuj dedykowane markery lub masę reparacyjną. Co więcej, możesz zdecydować się na pełną wymianę fugi na nową. W tym celu musisz ją dokładnie oczyścić, a następnie ocenić, czy nie posiada uszkodzeń lub pleśni. Jeśli tak, to konieczne będzie dogłębna wymiana materiału.

Autorką artykuły jest Karolina Pisarska

10 pomysłów na remont tanim kosztem

Zdjęcie: Laura Shaw.

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ