Jak wybrać pralko – suszarkę

Sprzęt AGD który wydaje się być niezastąpiony w każdym domu przeciętnego Amerykanina czy mieszkańca Europy zachodniej zyskuje coraz większą popularność również na naszym rodzinnym runku sprzętu AGD. Pralko – suszarki to wygodne rozwiązanie które doceniane jest szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. To właśnie w tym okresie mamy największe problemy z rozwieszaniem mokrego prania gdyż przez nieprzyjazną pogodę nie ma możliwości rozwieszania bielizny na balkonie czy tarasie.

Pralko – suszarka to urządzenie które wyglądem, gabarytami i pojemnością nie różni się od standardowych pralek, ale dodatkowo są wyposażone w program suszenia. Po zakończeniu prania można więc od razu wysuszyć bieliznę. Jednak pomimo, że bęben pralko – suszarki ma zwykle ładowność 5kg to jednorazowo można wysuszyć tylko połowę czyli ok. 2,5 kg prania. Jeżeli pierzemy maksymalnie dozwoloną ilość bielizny to przed rozpoczęciem suszenia musimy połowę prania wyjąć i wysuszyć w drugiej turze. Jednak na rynku możemy również znaleźć urządzenia o większym załadunku np. załadunek do prania 7kg i 4kg do suszenia.

Pralko – suszarki produkowane są wyłącznie jako urządzenia kondensacyjne. W takim urządzeniu powietrze krąży w obiegu zamkniętym. Schładzane jest za pomocą zimnej wody, a wilgoć z bielizny jest skraplana i odprowadzana do kanalizacji lub specjalnego pojemnika wewnątrz urządzenia. Cały proces suszenia trwa ok. 60-120minut w zależności od wybranego programu lub konkretnego urządzenia. Droższe modele mają dodatkowo nadmuch zimnego powietrza po skończonym cyklu. Dzięki temu wysuszona bielizna ma świeży zapach i nie jest wygnieciona.

Decydując się na zakup tego sprzętu nie należy kierować się jedynie ceną. Urządzenie tego typu będzie nam służyło wiele lat dlatego warto zainwestować środki w sprzęt o naprawdę dobrej specyfikacji tak żebyśmy byli z niego zadowolenia i żeby służył nam nieprzerwalnie przez jak najdłuższy czas. Warto również pomyśleć o zainwestowaniu środków w zakup dwóch osobnych sprzętów – pralki i suszarki. Kupując produkty tego samego producenta można oszczędzić miejsce ustawiając urządzenie jedno na drugim. Tego typu oszczędność miejsca jest ważna w sytuacji kiedy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię.

autorem artykułu jest Łukasz Sas

Pralko suszarka
Zdjęcie: ˆmateriały promocyjne Samsung

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ