Blendery w kuchni

Blendery nazywane również rozdrabniaczami to urządzenia te są niewielkich rozmiarów. Również ich moc jest mniejsza niż w przypadku innych robotów (od 180 W do 1500 W). Dzięki nim możemy miksować i przyrządzać koktajle, dipy, sosy, kremy, zupy i rozdrabniać szereg innych produktów.

Blender stojący kielichowy

Najważniejszą zaletą tego modelu jest pojemny kielich (najczęściej szklany). Wkładamy do niego produkty, które chcemy zmiksować, nóż zamontowany na dnie dzbanka doskonale to uczyni. Nowocześniejsze wersje posiadają dodatkowo młynek do kawy, czy wbudowaną sokowirówkę.

Blender ręczny

Wyposażony w stopkę miksującą, która wykonana jest ze stali szlachetnej, lub plastiku. Jego przeznaczeniem jest głównie przecieranie i mieszanie produktów. Na rynku dostępne są również wersje rozszerzone tego modelu, bogatsze o trzepaczkę do ubijania piany, pojemnik z tarczami do cięcia i siekania, nóż do mieszania i kruszenia lodu, a nawet młynek do przypraw, ziół i czekolady. Z bogatej oferty tych urządzeń możemy dodatkowo wybrać modele przewodowe i bezprzewodowe. Modele bezprzewodowe wyposażone są w akumulatory, które pozwalają na pracę do 20 minut bez doładowania.

Miksery

przydatne są przede wszystkim w czynnościach związanych z przygotowywaniem wypieków. Dzięki nim możemy wykonać takie czynności jak: mieszanie, ubijanie, wcieranie oraz zagniatanie. Może on posiadać różne końcówki, gdzie każda służy do innych czynności.

Miksery ręczne

Ich strategicznym elementem jest przenośny korpus, który posiada miejsce do montowania wymiennych końcówek. Bogatsza jego wersja może również zawierać misę, kubek, wagę czy rozdrabniacz kielichowy.

Miksery stacjonarne

Korpus z końcówkami przymocowany jest na stałe do podstawki wyposażonej w misę. Posiadają wyższą mocą (do 1000 W), większą liczbę poziomów prędkości (ponad 10), większą pojemność misy (ponad 4 litry), oraz wyższą jakość wykonania (najczęściej są z metalu). Są też niestety sporo droższe niż ich ręczne odpowiedniki.

Autorką artykułu jest Anna Wołoszyn

blender

Zdjęcie: Salihan Laugesen

NAJNOWSZE:

CZYTAJ WIĘCEJ