Trawa pampasowa

Trawa pampasowa – coraz bardziej modna, coraz mniej egzotyczna, kwitnie dopiero pod koniec lata i jest świetną alternatywą dla tych, którzy tak bardzo chcą zasłonić się od sąsiadów i mają dość tui. Tuje możemy spotkać wszędzie zasłaniają nas przed sąsiadami i dają nam prywatność. Jeśli nie chcemy mieć ogrodu takiego samego jak wszyscy możemy zdecydować się na piękną, zieloną trawę pampasową. Trawa ta świetnie też nadaje się na tarasy i balkony.

Trawa pampasowa w ciągu kilku miesięcy może urosnąć nawet do 2,5 – 3 metrów, we wrześniu zakwitnie i będzie budzić zazdrość wśród sąsiadów. Trawa pampasowa świetnie wygląda w grupach, można z niej tworzyć żywopłoty.

trawa pompasowa kwitnie

Na zdjęciu japońska trawa pampasowa Susuki. Autor zdjęcia: halfrain, licencja CC BY-SA 2.0.

trawa pompasowa wysoka

Trawa pampasowa, bardzo wysoka. Autor zdjęcia: Matt, Marie, Luke and Finn, licencja: CC BY-NC-ND 2.0.

trawa pompasowa pielęgnacja

Trawa pampasowa kwitnie również na różowo. Autorka fotografii: Rachel Kramer, licencja: CC BY 2.0.

trawa pompasowa balkon

Trawa pampasowa kwitnie we wrześniu i październiku. Autor zdjęcia: Jph1066, licencja: CC BY-SA 2.0.

Większość traw pampasowych lubi miejsca słoneczne, gleby lekkie, próchnicze i umiarkowanie wilgotne. Trawy nie wymagają szczególnej pielęgnacji, są bardzo odporne na szkodniki, nawozić je należy dwa razy w roku. Część z nich jest odporna na mróz więc można je zostawić w donicach na balkonie. Trawa pampasowa rozrasta się tworząc podziemne rozłogi, z których potem rosną pędy nadziemne.

Trawa pampasową należy przyciąć wczesną wiosną, jak tylko ustąpią mrozy. Wiosną trawa będzie jeszcze niewysoka. Jednak bardzo szybko urośnie i już latem będzie można podziwiać duże kępy trawy. Cena sadzonki trawy pampasowej w sieciowych marketach budowlano-ogrodniczych (Leroy Merlin, OBI, Castorama) to kilkanaście złotych (15-20 zł).

© 2008 - 2019 domhome.pl.
Wszystkie prawa zastrzeżone.